Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 7926
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Przyszkolna galeria

Czwartek, 22 października 2020, 8:01
Autor: WAC
Kowary: Przyszkolna galeria
Fot. UM Kowary
W bardzo ciekawy sposób, nawiązujący do postaci patrona szkoły grafika Józefa Gielniaka, zostało zagospodarowane otoczenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kowarach.

Dzięki środkom w wysokości 20 tysięcy złotych, jakie otrzymało za pośrednictwem LGD Partnerstwo Ducha Gór, działające przy szkole Stowarzyszenie "Przyjazna Trójka", utworzono szkolny korytarz zieleni i galerię poświęconą patronowi szkoły. Tym samym powstało miejsce, gdzie prowadzone będą zajęcia edukacyjne w zakresie ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu.

Kupiono i zawieszono na murze szkolnym tablice z informacjami o patronie szkoły. Znajdzie się też na nich miejsce na prace J. Gielniaka i uczniów szkoły. W trakcie przygotowania terenu dokonano licznych nasadzeń roślin, wyłożono ścieżkę betonowymi krążkami drewnopodobnymi, a na murze zawieszono siatkę, po której wspinać się będą nasadzone rośliny bluszczowate. Ustawiono też cztery ławki miejskie, ławkę dookoła drzewa oraz ręcznie rzeźbione karmnik.

Ostatnim zadaniem realizowanym w projekcie są zajęcia edukacyjne w zakresie ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu. Są one prowadzone na terenie galerii w październiku i listopadzie.

Twoja reakcja na artykuł?

6
60%
Cieszy
2
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group