Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 11842
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przystanek kolejowy "Jelenia Góra Przemysłowa" nie dla strefy?

Środa, 15 kwietnia 2020, 9:20
Aktualizacja: Czwartek, 16 kwietnia 2020, 6:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przystanek kolejowy "Jelenia Góra Przemysłowa" nie dla strefy?
Błotna przeprawa do przystanku – tu nie planuje się budowy ścieżki
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (15.04) zaplanowane jest otwarcie ofert w przetargu na budowę przejść do nowych przystanków kolejowych, które wybudowało PKP PLK. O ile w przypadku przystanku przy estakadzie na Zabobrzu jest to oczekiwana inwestycja, to w sprawie przystanku "Jelenia Góra Przemysłowa" można pokusić się o określenie "absurd".

W ogłoszeniu o zamówieniu mowa jest o budowie ciągu pieszo – rowerowego do przystanku kolejowego przy al. Jana Pawła (Jelenia Góra Zabobrze), który ma mieć szerokość 3,00 m (w świetle oporników betonowych) na odcinkach o łącznej długości około 650,00 metrów oraz remont ciągu pieszo - rowerowo – jezdnego (drogi wewnętrznej) o szerokości 3,00 m (w świetle krawężników betonowych) o długości 218,00 metrów. W ramach zadania przewiduje się wykonanie oświetlenia ulicznego oraz elementów odwodnienia.

Z kolei drugim przypadku chodzi o budowę ciągu pieszo–rowerowego do przystanku kolejowego przy ul. Spółdzielczej (Jelenia Góra Przemysłowa) od strony ul. Karola Miarki. Dojście do przystanku ma mieć szerokość 2,50 m (w świetle oporników betonowych) na odcinku 165 metrów, łączącego istniejący ciąg pieszo – rowerowy wzdłuż ul. Karola Miarki z przystankiem kolejowym, wraz z oświetleniem ulicznym.

Już w samym ogłoszeniu Miejski Zarząd Dróg i Mostów błędnie nazwał przystanek mianem "Jelenia Góra Spółdzielcza", ale ze znacznie większym zdziwieniem można przyjąć fakt, że do przystanku kolejowego dedykowanego strefie przemysłowej (od ul. Spółdzielczej) nie zaplanowano budowy ścieżki. MZDiM zdecydował jedynie o budowie dojścia od strony ul. Karola Miarki, gdzie jak widać na zdjęciach w galerii do artykułu - można swobodnie dotrzeć, w przeciwieństwie do zabłoconej ścieżki od strony Spółdzielczej.

Czy władzom miasta zabrakło wyobraźni, bądź zwykłej wizji w terenie, aby zauważyć, że to od strony ul. Spółdzielczej brakuje przejścia? Pozostawiamy pytanie ocenie naszych Czytelników.

Termin realizacji zadania określono na 30 czerwca 2020 r.

Twoja reakcja na artykuł?

10
13%
Cieszy
1
1%
Hahaha
2
3%
Nudzi
2
3%
Smuci
39
51%
Złości
23
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
796
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group