Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8181
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Przyroda bez barier

Wtorek, 9 listopada 2021, 8:03
Autor: WAC
Powiat: Przyroda bez barier
Fot. KPN
„Park bez barier” to nazwa programu edukacyjnego, przygotowanego przez Karkonoski Park Narodowy dla osób z wszelkimi niepełnosprawnościami.

Przedsięwzięcie obejmuje tematyczne zajęcia stacjonarne i terenowe z wykorzystaniem ośrodków edukacyjnych KPN w Karpaczu, Szklarskiej Porębie i Jagniątkowie. W programie organizowane są warsztaty przyrodnicze i wycieczki dydaktyczne. Jego uczestnikami są uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jeleniej Góry i Lwówka Śląskiego. W zajęciach brali udział też wychowankowie i opiekunów z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych z Lasek.

Za każdym razem program zajęć jest starannie omówiony z odbiorcą, szczegółowo dostosowany do rodzaju i stopnia niepełnosprawności – informuje KPN. - Dysponujemy salami ekspozycyjnymi i ścieżkami edukacyjnymi dostosowanymi dla tej grupy odwiedzających, mamy audio przewodniki dla niedosłyszących i tyflomapy dla niedowidzących i niewidomych. Współpracujemy też z ośrodkami pomocy społecznej w Szklarskiej Porębie i Jeleniej Górze przy organizacji festynów integracyjnych i realizacji projektów. Zawsze chętnie podejmujemy współpracę z grupami osób niepełnosprawnych. Niewątpliwie jest to odbiorca wymagający, ale jednocześnie niezwykle wdzięczny, szczególnie wrażliwy na piękno przyrody i wspaniale dzielący się z nami swoją radością z kontaktu z naturą.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
1
17%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
517
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Gol Niemienionka na wagę remisu
 
Aktualności
Para buch, koła w ruch
 
Aktualności
Dzieci wciąż się szkolą
 
Aktualności
Strzelają w Cieplicach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group