Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6316
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przymusowe szczepienia?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 10 maja 2013, 6:24
Autor: jelonkatv
jelonkatv
Fot. jelonkatv
Coraz więcej rodziców zastanawia się nad sensem szczepienia dzieci. Ci, którzy są przeciwni szczepionkom mogą być narażeni na wysoką grzywnę, gdy odmówią zaszczepienia.

Co mieszkańcy Jeleniej Góry sądzą o szczepieniach i czy za odmowę podania szczepionki powinno się karać, dowiecie się w programie „Głos ulicy”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~Krzyk Wolnoś 10-05-2013 9:46
Oskar i nagroda Noble'a dla Pani nr 2. Tępota ludzka nie zna granic. Ten sondaż świadczy o poziomie wiedzy i świadomości Polaków.Porażka!!! Powinni dawać rodzicom za każde szczepienie 50 zł - wtedy juz w ogóle by się nie zastanawiali!
~ 10-05-2013 12:14
Może Ty podzielisz się swoją mądrością na ten temat zamiast mówić o kimś że jest tępy!
~qaz 10-05-2013 20:43
ludzie bez wiedzy medycznej, a często bez żadnej wiedzy, podejmują decyzje o przyszłości zdrowotnej swoich dzieci, kierując się najczęściej opiniami wyczytanymi w necie, tworzonymi przez takich samych niedouków jak oni sami. żałosne. powinny być surowe kary za uchylanie się od szczepień, bo tu nie chodzi tylko o zdrowie pojedynczego, niezaszczepionego dziecka, ale całej populacji. dodatkowo dochodzą koszty leczenia, a tu też cierpi całe społeczeństwo które te koszty musi pokryć. aspiryna też ma skutki uboczne a zażywana jest garściami, również przez dzieci tych niedouczonych internetowych "lekarzy". jak słyszę od pediatry żeby nie szczepić np na ospę wietrzną bo lepiej jak dziecko przejdzie chorobę to mam ochotę takiego doktorka podać do jakiejś komisji etyki
~łapanki 10-05-2013 21:03
Przymusowe szczepienia w Polsce – to już realia Kiedy wszyscy Polacy byli zajęci przygotowaniami do Euro 2012, po cichu w Sejmie jednogłośnie (jeden głos „przeciw”) PO, PiS i inne typy zagłosowały „za” zmianą Ustawy o zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Stary przepis: „3) choroby zakaźne – choroby, które zostały wywołane przez biologiczne czynniki chorobotwórcze, które ze względu na charakter i sposób zerzenia się stanowią zagrożenie dla zdrowia publicznego”. Nowy przepis: „3) choroba zakaźna – choroba, która została wywołana przez biologiczny czynnik chorobotwórczy”. Jak widzimy definicja zostało uogólniona. „Rozszerzono definicję choroby zakaźnej potencjalnie na inne choroby, które nie są zakaźne. W ustawie jest wymieniona lista chorób zakaźnych, ale logika podpowiada, że prz
~kol 10-05-2013 21:06
Piszcie do Senatorów żeby powstrzymać nowelizację ustawy w wyniku której wszyscy – dorośli i dzieci – mogą być zmuszani do szczepień nawet siłą! Posiedzenie komisji zdrowia już w środę 4 lipca!!! Działaj teraz!!! Pisz do senatorów.
~KADZ 10-05-2013 21:19
Każdy o coś dba sanepid o pracę bo lżejsza od leżenia (NIEKTÓRYCH), przemysł farmaceutyczny o kasę a my? Dbajmy o zdrowie nie godząc sie na nakręcanie koniunktury utrzymania sanepidów i obrotu farmaceutycznego (nabijania im kabzy)zaczną nam wstrzykiwać szczepy dobijające niektórych Projekt us. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, ... Nowa ustawa ma zastąpić obecnie obowiązującą ustawę z 2001 r. a kiedy wejdzie w życie ustawa w/w uciekajmy gdzie pieprz rośnie. Nikt nie będzie odpowiadał za odczyny poszczepienne, A SANEPID BĘDZIE PAŃSTWEM POLICYJNYM W TYM ZAKRESIE I TO NAJWIĘKSZY NASZ PROBLEM NIE MZ A GŁ INSP SANIT WYDA ZALECENIE TEOLOGOM, MGR RESOCJALIZACJI, PIELĘGNIARKĄ BO TAKIE KADRY BEZ LEKARZA EPIDEMIOLOGA MAMY W JELENIOGÓRSKIM SANEPIDZIE I INŻYNIERA DYREKT
~zenekrdx 10-05-2013 23:38
Szczepienia wymknęły się z pod kontroli. To jest biznes farmaceutyczny nad którym nie panuje sanepid. Wypowiedzi i komentarze Świadxza o tym ze jeleniogórski sanepid jest poprostu niekompetetny. na czele kierownikiem mgr resocjalizacji i dyrektor mgr ochrony srodowiska !
~ 11-05-2013 9:34
kiedyś pracując w drexie połasiłem się na ich darmowe szczepienia przeciw grypie, no i poźniej całą zimę nawiedzały mój organizm wszelkie grypowo-przez. plagi egipskie wię nigdy więcej
~ 11-05-2013 11:26
niestety może i komuna była jaka była ale dbała o dobro obywatela natomiast dla kapitalizmu (jak sama nazwa wskazuje) liczy się tylko kapitał jaki można zedrzeć z obywatela , może lepiej ograniczyć się tylko do zestawu szczepionek który kiedyś był oferowany chociaż jeśli faktycznie coś dodają to z pewnością i tych nie oszczędzą
~Fizis 11-05-2013 21:16
ktoś to pewnie kiedyś i wymyślił, tylko kiedy to dziadkowie byli szczepieni obligatoryjnie ...? Starsze pokolenia nie cierpiały np. na alergie a czemu ? organizm bez szczepień sam lepiej sobie radzi z chorobami - znam wielu ludzi z pokolenia 50-60-latków... - często nie do zdarcia (jeśli, oczywiście, dbają o siebie), a małe dzieciaczki ? - mało które nie mają jakiejś alergii, niestety.
~Człowiek. 12-05-2013 16:03
A może te pytania powinny być zadane l e k a r z o m, najlepiej autorytetom jeleniogórskim, a nie przechodniom, a potem należałoby pokazać takie wywiady czytelnikom tego portalu. Ale to wymaga niego więcej zachodu niż wyjście z futrzanym mikrofonem na ulicę...
~ 12-05-2013 23:57
no właśnie prosimy udać się do lekarzy i ich popytać
~malkuth 14-05-2013 22:22
W latach 50-tych co roku na polio zapadało 1500 osób (głównie z dzieci), z czego roku umierało ponad sto. Łącznie w dekadzie 1950-51 na polio zmarło prawie 1 500 osób. Po w prowadzeniu systemu obowiązkowych szczepień chorobę tę wyeliminowano (ostatni stwierdzony przypadek w 1982 roku). W latach 50-tych co roku odnotowywano ponad 70 000 zachorowań na krztusiec, z czego umierało około 1 500 osób rocznie (głównie dzieci poniżej 5 roku życia). Po wprowadzeniu obowiązkowych szczepień liczba zachorowań spadła poniżej 500 przypadków rocznie w latach 80-tych. Natomiast w ciągu ostatnich lat liczba zachorowań wzrosła i przekracza 2 tys. rocznie, czego przyczyną jest antyszczepionkowa propaganda, której ofiarami padają dzieci głupich rodziców, którzy odmawiają podania II i III dawki szczepionki.
~malkuth 14-05-2013 22:47
Wątpię, żeby kary pieniężne podziałały na głupotę i nieodpowiedzialność rodziców odmawiających zaszczepienia dziecka. Jedynym skutecznym sposobem byłoby czasowe ograniczenie władzy rodzicielskiej i sądowy nakaz zaszczepienia dziecka. Zwłaszcza, że ofiarą k...nizmu rodziców będzie tylko dziecko. Swoja drogą, czekam na wykwit kolejnych głupot, np. na ruch przeciwko antybiotykom albo regres do połowy XIX wieku i odrodzenie ruchu anty-higienistów.
~do malkuth 16-05-2013 10:58
tylko że te komunistyczne szczepionki to były na prawdę szczepionki a nie ta kapitalistyczna trucizna za to ty jesteś dowodem że przeciw głupocie bardzo by się szczepionka przydała a ruch anty-higienistów no w sumie by się przydał a dokładniej przesadna higiena osłabia ukł . odp należy zachowywać higienę a nie przesadzać dotyczy to zwłaszcza głupich pind które zmuszają swoich mężów by brali prysznic 10 razy dziennie (już nie mówiąc o tym ile wody na to idzie prawda EKOLODZY ???)
~malkuth 16-05-2013 14:55
Nie ma czegoś takiego jak komunistyczne szczepionki. Nie ma czegoś takiego jak szczepionki kapitalistyczne. Współczesne szczepionki są skuteczniejsze i bezpieczniejsze niż te sprzed 20 czy 40 lat, dlatego tym bardziej dziwi, że moda na nieszczepienie dzieci wyrosła akurat teraz. Nawet przesadne dbanie o higienę jest mniej szkodliwe od braku higieny. Tym bardziej należy pamiętać, że higiena to nie tylko regularne mycie się, ale dbałość o stan całego naszego otoczenia - od czystych rąk, przez świeżą żywność, po wygodne łóżko i odpowiednie naświetlenie pomieszczenia w którym oglądamy tv.
~realistka z 19-05-2013 15:43
A od kiedy lekarz to taki autorytet, ile przez nich ludzi w tym dzieci umarło , dziekuję ,za taki autorytet , lepiej z nimi nie mieć nic do czynienia.Nie ciesza sie zaufaniem pacjentów , jeszcze do tego brak odpowiedzialności za popełniane błędy, czuja się bezkarni!
BógWojny 22-05-2013 9:54
Czyli co tak jak mówił Himmler do Skorzenego: "bądzcie w gotowości za 80lat powrócimy". Zaczynam powoli w to wierzyc. Bo ci ludzie nie maja pojecia o szczepionkach, owszem niektóre są konieczne i potrzebne ale trzeba pamiętać o tym, ze na kazdego człowieka reaguje inaczej, nie jesteśmy wszyscy tacy sami. Jeżeli ludzie mieli by świadomość jakie powikłania są po niektórych szczepionkach, które są podawane tym maluchom, z pewnością by ich nie szczepili z takim entuzjazmem.
~ed 24-05-2013 9:37
jeśli ludzie mieliby świadomość jakie powikłania mogą być po paracetamolu albo ibuprofenie to leczyliby przeziębienie cebulą.
~ 25-05-2013 17:09
Prawda ,cebula i czosnek
~ 25-05-2013 17:14
Poczytajcie trochę na temat szczepionek są też wypowiedzi lekarzy którzy nie namawiają do szczepień jak myślicie dlaczego?Czy jest jakiś lekarz,który podpisze zgodę na szczepienie biorąc na siebie pełną odpowiedzialność za ewentualne powikłania?
~do 17:14 25-05-2013 23:47
bardzo bobry pomysł i wtedy nawet byłbym skłonny zgodzić się na szczepienie z tym że nie tylko lekarz ale i producent szczepionki byłby zobowiązany w razie powikłań do wypłacania dożywotnio olbrzymiej renty
~emerytka 27-05-2013 13:59
Najwyższy czas,żeby sie wypowiedzieli mądrzy lekarze co jest lepsze szczepienie czy jego brak.Przyroda nie znosi próżni,wyeliminowanie jednej choroby powoduje powstanie drugiej.Znam pogląd mądrych ludzi z Niemiec .którzy uważają że powstanie choroby stwardnienia rozsiane,to efekt szczepionek przeciw POLIO.Nie wiem co jest gorsze POLIO czy SM. W ostatnich miesiącach mój wnuczek jest leczony z efektów wywołanych szczepionką i to nie jest miłe.Niestety dochody firm farmaceutycznych nie pozwolą na uczciwe postawienie sprawy. Te 2 ostatnie wypowiedzi sa naprawdę rozsądne.
~TRAGEDIA 27-05-2013 21:49
WIELE DZIECI OD TEGO KOMPLETNIE ODKOROWAŁO !
~Ja 29-05-2013 11:59
Mój ojciec, 80 lat, zaszczepił się w październiku przeciw grypie licząc, ze to pomoże mu przetrwać zimę. Po szczepieniu zapadł na układ oddechowy. Zmarł w listopadzie. To było siedem lat temu.
~Farmaceuta 21-06-2013 15:18
Bzdury. Prawda jest taka. Gdyby nie szczepienia nie było by nas na świecie. Problem jest tylko z finansowaniem-NFZ powinny finansowac dodatkowe szczepienia : Rotawirusy, pneumokoki i meningokoki..Wtedy gwarantuje Wam że zaszczepi prawie 100%. Czy szczepinki zawierają rtęć. Niektóre tak ale szkodliwa jest metylortęć. natomiast etylortec nie szkodzi. Jak we wszystkim diabeł tkwi w szczegółach. Pytanie powinno sie postawić pediatrom czy immunologom a nie przypadkowym przechodniom ....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group