Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5021
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Przyjedź mamo na przysięgę

Czwartek, 6 grudnia 2007, 7:15
Aktualizacja: 18:44
Autor: Daria
Region Jeleniogórski: Przyjedź mamo na przysięgę
Fot. Daria
… ale nie do Jeleniej Góry, bo minęły już czasy, kiedy w stolicy Karkonoszy „rządziły” jednostki wojskowe. Obyczaj ostał się w Bolesławcu, gdzie wciąż są żołnierze.

W miniony wtorek w Dzień Artylerii blisko setka rekrutów służby zasadniczej złożyła uroczystą przysięgę w 23. Śląskiej Brygadzie Artylerii w Bolesławcu.
Uroczystość była podwójna. Poza przysięgą na terenie jednostki została odsłonięta pamiątkowa tablica ku czci wszystkich mundurowych.

Mimo deszczowej i wietrznej pogody zgromadziło się wiele osób. Wśród nich rodzice młodych wojaków a także ich znajomi. Mieli oni okazję obejrzeć defiladę wojsk a także sprzętu. Podczas uroczystości kilku najlepszych otrzymało specjalne wyróżnienia. Na nagrodą dla wszystkich była 72–godzinna przepustka do domu.

Po zakończeniu uroczystości wszyscy chętni mogli podziwiać zgromadzony na koszarowym placu ciężki sprzęt wojskowy. Chętnych nie brakowało. Niektórzy z nostalgią mówią o czasach, kiedy na podobne uroczystości mnóstwo osób przyjeżdżało do Jeleniej Góry. To jednak już historia, bo garnizon jeleniogórski został zlikwidowany i pozostał tylko we wspomnieniach miłośników wojskowych ceremonii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group