Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 7783
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Przyjadą prezydenci?

Środa, 24 marca 2021, 8:13
Autor: WAC
Region: Przyjadą prezydenci?
Fot. Euroregion "Nysa"
Nie jest wykluczone, że już w grudniu do Jeleniej Góry przyjadą prezydenci Polski, Czech i Niemiec. Powodem ma być gala z okazji 30. rocznicy powołania Euroregionu „Nysa”.

Uroczystość z okazji 30 – lecia powołania Euroregionu „Nysa”, która odbędzie się w Teatrze C.K. Norwida planowana jest pomiędzy 10, a 20 grudnia. W części artystycznej wystąpią orkiestra oraz chóry dziecięce z Polski i Czech. Są szanse, ze wśród gości będą prezydenci trzech państw: Polski, Czech i Niemiec.

Aby podkreślić wagę tego wydarzenia zwróciliśmy się z prośbą o objęcie patronatem gali przez Prezydentów Polski, Czech i Niemiec - mówi Maciej Gałęski z Euroregionu "Nysa". - Już teraz mamy pozytywną odpowiedź ze strony czeskiej. Liczymy, że podobnie będzie z głowami państw Polski i Niemiec. Mamy też mocne wsparcie Kancelarii Prezydenta RP, która sugeruje, aby przy okazji gali w Jeleniej Górze doszło do spotkania trzech prezydentów. W jego trakcie miałaby zostać podpisana deklaracja poparcia dla współpracy transgranicznej na pograniczu państw.

Euroregion Nysa utworzony został w 1991 r. Obejmuje trzy obszary przygraniczne położone w środkowej Europie, u styku granic Polski (tereny Sudetów Zachodnich oraz powiat żarski), Czech (tereny Sudetów Zachodnich oraz region Usti nad Łabą: powiaty Krásná Lípa, Česká Lípa, Liberec, Jablonec nad Nysą i Semily) i Niemiec (od Gór Łużyckich i Pogórza Łużyckiego na północ obejmując także Łużyce Dolne, powiaty Löbau – Żytawa, Budziszyn, Kamenz, Łużyce Górne – Dolny Śląsk). Stolicami euroregionu są Jelenia Góra, Liberec i Żytawa.

Twoja reakcja na artykuł?

6
33%
Cieszy
4
22%
Hahaha
2
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
11%
Złości
4
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
122
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group