Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 3205
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przyjaciele namalowani wierszem

Czwartek, 1 maja 2008, 8:53
Aktualizacja: 17:46
Autor: Daria
JELENIA GÓRA: Przyjaciele namalowani wierszem
Fot. Daria
Studenci II roku filologii polskiej z pomocą wykładowczyń Izabeli Fornalik i Mirelli Michalewskiej–Pająk zorganizowali w środę przegląd twórczości literackiej dzieci niepełnosprawnych. Spotkanie to zostało zatytułowane „Wierszem malowane przyjaciół spotkanie”.

Honorowymi gośćmi spotkania byli autorzy wierszy oraz ich przyjaciele z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze. Obecni byli także przedstawiciele władz Kolegium Karkonoskiego, między innymi Tomasz Winnicki, prorektor KK, Leszek Albański, dziekan wydziału humanistycznego oraz Urszula Liksztet, która jest kierowniczką zakładu filologii polskiej. Na widowni nie zabrakło także wykładowców uczelni oraz licznie zgromadzonych studentów.

Część artystyczną w imieniu uczelni poprowadziły Izabela Fornalik oraz Mirella Michalewska-Pająk, natomiast głównymi narratorami spotkania byli studenci II roku filologii polskiej: Joanna Dębowiecka oraz Jordan Plis.

Twórczość młodych artystów przedstawiali studenci KK w towarzystwie autora na specjalnie przygotowanej scenie. Dla każdego, kto spróbował swoich sił w twórczości literackiej, został przygotowany specjalny dyplom oraz drobny upominek.

W przerwach między recytacjami wierszy można było usłyszeć piosenki w wykonaniu studentek kolegium oraz poezję wyśpiewaną przez wykładowców wydziału humanistycznego Izabelę Fornalik i Stanisława Golę.

Jak przyznała zgromadzona publiczność spotkanie to dostarczyło wszystkim ogromu wzruszeń. Sprawiło ogromną radość dzieciom, które poczuły się jak prawdziwe gwiazdy. Tego typu spotkania są doskonałą okazją do tego, aby każdy z nas uświadomił sobie, że tak naprawdę dzieci chore i niepełnosprawne tak samo jak my przejawiają różne talenty nie tylko pisarskie ale także plastyczne, muzyczne i inne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group