Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2781
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przygarnij psiaka z Jelonką.com

Sobota, 6 lutego 2016, 8:16
Aktualizacja: Wtorek, 9 lutego 2016, 8:44
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Przygarnij psiaka z Jelonką.com
Daisy
Fot. Archiwum A. Kaczmarczyk
Rozpoczynamy akcję „Przygarnij psiaka z Jelonką.com”. Co tydzień, w każdą sobotę, będziemy prezentowali trzy pieski ze Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze, które czekają na ciepły dom. Tym razem jest to czteroletnia Tusia, roczny Riff i trzymiesięczna Daisy.

Poniżej prezentujemy opisy psiaków przygotowane przez oddaną wolontariuszkę schroniska Annę Kaczmarczyk:

Tusia: 4-letnia, filigranowa suczka o rudej sierści. Kiedy trzeba potrafi być charakterna. W swoim boksie to ona jest przywódczynią grupy. Jest najmniejsza, ale cieszy się należytym poważaniem i szacunkiem wśród koleżanek. Jednak o ile wśród psów udało jej się wywalczyć autorytet, to w kontakcie z człowiekiem poddaje się całkowicie jego woli. Jest wielkim pieszczochem, łaknącym kontaktu. Uwielbia się tulić, nie pogardzi też noszeniem na rękach. Potrzebuje dużo bliskości, a kiedy już poczuje się bezpiecznie, do głosu dochodzi romantyczna strona jej natury. Na każdym kroku okazuje wtedy swoją miłość i przywiązanie do człowieka.

Riff - młody, roczny pies, którego uśmiech od ucha do ucha jest najbardziej charakterystyczną cechą jego wyglądu. Riff, jak każdy pies w jego wieku, potrzebuje dużej dawki ruchu, uwielbia aktywnie spędzać czas biegając i bawiąc się piłką. Pewne braki w wychowaniu rekompensuje poprzez ujmujący sposób bycia, nie można przecież długo gniewać się na kogoś, kto przepraszając za swoje wybryki obdarza człowieka mnóstwem mokrych buziaków. Riff jest bardzo inteligentny i ma wielki potencjał, szybko uczy się nowych rzeczy. Szukamy dla niego odpowiedzialnej rodziny, świadomej początkowej pracy jaką trzeba będzie włożyć w jego wychowanie. Riff na pewno odwdzięczy się za pomoc bezgraniczną miłością i przywiązaniem.

Daisy to urocza, 3-miesięczna suczka. Została najprawdopodobniej porzucona, dlatego teraz szukamy dla niej nowej, dobrej rodziny. Takiej, która zdaje sobie sprawę z trudów i odpowiedzialności związanej z wychowaniem szczeniaka. Nie znamy jej rodziców, ale możemy przypuszczać, że wyrośnie na średniej wielkości psa. Jak każdy szczeniak w jej wieku jest ciekawa świata, akceptuje wszystkich bez zastrzeżeń. To, czego teraz najbardziej potrzebuje to troska, uwaga i bliskość osoby, która stanie się jej przewodnikiem po świecie. Ta maleńka suczka wyczekuje z niecierpliwością na ludzi, którzy ją pokochają i zabiorą do nowego domu…

Komentarz autorki:
Wielu ludzi porusza widok psów zamkniętych w boksach schroniska. Na wielu działa również błagalne spojrzenie psiaków w obiektyw aparatu. Decydując się na adopcję, trzeba jednak pamiętać, że czworonogi, szczególnie te, które trafiły do schroniska, wiele przeszły i nie są maskotką, której można się pozbyć, kiedy nam się znudzi. Dlatego tylko świadoma adopcja tych zwierzaków ma sens. Te psiaki potrzebują bowiem miłości oraz troski, ale przede wszystkim nie zasługują na to, by kolejny raz ich ktoś skrzywdził lub porzucił…
Angelika Grzywacz- Dudek

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group