Piątek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6957
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przez zniszczone mosty są zmiany w komunikacji

Środa, 18 lipca 2012, 7:52
Aktualizacja: Czwartek, 19 lipca 2012, 9:23
Autor: Agrafka
Jelenia Góra: Przez zniszczone mosty są zmiany w komunikacji
Fot. Archiwum
Z powodu zerwanych mostów w Maciejowej autobus linii nr 2 nie dojeżdża do wszystkich przystanków, autobusy kursują przez Podgórki–Wojcieszów, a KRY–CHA przez Łomnicę i Wojanów. Ceny biletów nie zmieniły się, natomiast niektóre godziny odjazdów tak.

Z uwagi na zerwanie mostów na ul. Wrocławskiej oraz ul. Kaczawskiej i brak możliwości dojazdu do Komarna oraz pętli końcowej linii nr 2 „Trzcińska”, wprowadzono zmiany w kursowaniu autobusów linii nr 2, które za wyjątkiem kursów obsługujących Radomierz i Janowice Wielkie, rozpoczynają i kończą swój bieg na przystanku „Maciejowa Kościół” (koło sklepu Biedronka). Kursy obsługujące Radomierz i Janowice Wielkie na odcinku od przystanku „Kozia” do przystanku „Trzcińska” są kierowane objazdem przez ul. Łomnicką, Wojanów - Jasiową Dolinę i ul. Dzierżonia.

Natomiast w Komarnie, na odcinku od przystanku „Komarno Kościół” do przystanku „Kaczawska” kursuje wahadłowo 1 autobus umożliwiający połączenie przesiadkowe z autobusami linii nr 2. Od przystanku „Kaczawska” należy dojść do przystanku „Maciejowa Kościół” koło Biedronki. Z przystanków w Komarnie autobus odjeżdża 10 minut wcześniej niż podano w rozkładzie jazdy, a z przystanku „Kaczawska” do Komarna autobus odjeżdża 10-15 minut po przyjeździe autobusu linii nr 2 na przystanek koło Biedronki.

Inną trasą do Wrocławia muszą jeździć autobusy. Kursy odbywają się przez Podgórki-Wojcieszów, czas odjazdów i przyjazdów nie uległ zmianie. – Nie możemy jeździć przez Łomnicę-Wojanów, gdyż jest tam ograniczenie poruszania się pojazdami cięższymi niż 8 ton. Na szczęście trasa przez Wojcieszyce jest porównywalnie długa do tradycyjnej i nie ma większej różnicy w czasie przejazdu naszych autobusów do Wrocławia – poinformował Konrad Karmelita, dyrektor do spraw eksploatacji PKS Jelenia Góra.

Natomiast busy KRY-CHY kursują przez Łomnicę i Wojanów przez co mają od 15 do 20 min opóźnienia. Dlatego na przystanku w Bolkowie i na kolejnych, do czasu odjazdu busa z rozkładu, należy wziąć pod uwagę kwadrans opóźnienia.
Gdy zostanie zamontowany w Maciejowej most zastępczy, co ma nastąpić z końcem lipca, ruch będzie odbywał się wahadłowo, więc nadal można spodziewać się utrudnień i chwilowych opóźnień w kursach autobusów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group