Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 2535
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przez UNESCO Club z „Norwida” na podbój Europy

Piątek, 2 listopada 2007, 6:57
Aktualizacja: 10:04
Autor: TEJO
Licealiści zaangażowani w międzynarodowe programy, konferencje i warsztaty. Rozwijają swoje zainteresowania i działalność dzięki samozaparciu i pomocy nauczycieli z II Liceum Ogólnokształcącego im. Norwida w Cieplicach.

Udział uczniów w czterech międzynarodowych konferencjach zgłosił UNESCO Club, który pod pieczą anglistki Renaty Gordziejonok działa w cieplickim liceum. Na uczniów czekają miejsca nawet w Stambule (Turcja) a także na Litwie oraz we wrocławskim Ośrodku Uniwersyteckim, gdzie mają odbyć się zaplanowane przedsięwzięcia.

Już 9 listopada członkowie klubu będą mogli wziąć udział w internetowej konferencji pod hasłem „Global citizenship”, a dzień wcześniej na czterodniowe warsztaty do Wrocławia organizowane przez Centrum Informacji UNESCO zatytułowane „To także twój świat” wyjadą drugoklasiści: Sonia Stanik oraz Konrad Lipiński.

Licealiści z „Norwida” mogą się także pochwalić ubiegłorocznym dorobkiem, między innymi, realizacją projektu dotyczącego jakości powietrza i wskaźników biologicznych w Bałtyku.
Uczniowie czynią także przymiarki do dziennikarskiego fachu. Niedawno mieli okazję wykazać się podczas uroczystości 60–lecia szkoły, kiedy Marta Tobiasz i Lidia Lewandowska przeprowadziły wywiady ze znanymi absolwentami II LO.

– Wśród gości spotkałyśmy rodziców Tomasza Siemienskiego. Pan Tomasz jest korespondentem Polskiego Radia w Paryżu, a francuskiego uczył się w naszej szkole. Ukończył Norwida w 1976 roku – informują Marta i Lidia.

Renata Gordziejonok dodaje, że strona internetowa szkolnego klubu już działa. Dziękuje także uczniom Marcelowi Mitraszewskiemu (grafika i design) oraz Marcinowi Kukiełce (programowanie) i Jakubowi Gramszowi, którzy przyczynili się do jej powstania.

Informatycy z „Norwida” udowodnili swoją wiedzę zajmując wysokie lokaty zarówno w klasyfikacji grupowej jak i indywidualnej w konkursie organizowanym wiosną przez Dialnet w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Stefana Żeromskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group