Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 8596
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Przez dwa lata dręczyli gołębie

Poniedziałek, 20 lipca 2009, 8:12
Aktualizacja: 8:13
Autor: TEJO
REGION: Przez dwa lata dręczyli gołębie
Fot. Policja
Nawet tysiąc euro warte są niektóre z gołębi pocztowych, kradzionych i przetrzymywanych przez dwóch mężczyzn, których zatrzymała policja. Ptaki od dwóch lat nie były wypuszczane i nie miały sprzątanych klatek. Sprawcy żądali od właścicieli ptaków okupu za ich wydanie.

Do zdarzenia doszło w Kamiennej Górze. Mężczyźni wyłapywali gołębie i zamykali w swoich gołębnikach. U jednego z nich policjanci w czasie przeszukania znaleźli 141 ptaków. Przechowywane były w koszmarnych warunkach. Ptaki były pozbawione stałego dostępu do wody. Od dwóch lat nie były wypuszczane i nie miały sprzątanych klatek.

Cała historia zaczęła się, gdy mieszkaniec Namysłowa zgłosił się do kamiennogórskich policjantów informując, że nieznany mężczyzna żąda od niego pieniędzy za zwrot gołębia pocztowego, którego wartość wynosi 1000 euro.

Funkcjonariusze ustalili 44 - letniego mieszkańca Kamiennej Góry, który oświadczył że posiadał tego gołębia, ale obecnie ma go kolega.
Funkcjonariusze odzyskali pocztowego czempiona, którego zwrócili właścicielowi. Obaj miłośnicy cudzej własności staną przed sądem.

Przetrzymywane gołębie miały obrączki z numerami, a czasami nawet numerami telefonów ich właścicieli, wiec sprawcy nie mogą twierdzić, że nie wiedzieli, że przetrzymują cudzą własność. Teraz „ptaszki” znalazły się w „klatce” aresztu policyjnego. Grozi im kara do pięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group