Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8182
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przez brak budżetu zamrożone pieniądze (komunikat)

Piątek, 5 stycznia 2018, 6:16
Aktualizacja: 7:31
Autor: UM Jelenia Góra
– Potencjalni beneficjenci dotacji z programu na ochronę i rewitalizację zabytków otrzymają listy wyjaśniające, że nie mogą liczyć tymczasem na zaplanowane i zadeklarowane środki, pomimo faktu, że zostały one zgodnie z procedurami zapisane w jednym z załączników do budżetu Miasta na rok 2018 – informuje w komunikacie rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezary Wiklik.

Budżet nie został bowiem uchwalony, ze względu na głosy 11 radnych, stąd nie można przekazać tych pieniędzy, mimo, że zostały precyzyjnie podzielone i zaadresowane do konkretnych odbiorców.

Ta niespodziewana i niezasłużona sankcja spotka m.in. Wspólnotę Mieszkaniową z ul. Długiej 18, która miała dofinansowanie do remontu dachu, Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” prowadzące ratownicze prace budowlane na Chojniku, czy trzy parafie jeleniogórskie. Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w cieplicach ma zapisane 30 tys. zł na remont elewacji jednej z kaplic oraz kontynuowanie prac konserwatorskich przy ołtarzu głównym, parafia św. Erazma i Pankracego – na ratunkową konserwację prospektu organowego w kaplicy św. Anny. Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego wystąpiło o 25. tys. zł na ratunkową rekonstrukcję dachu dawnego Kolegium Jezuickiego, a dwie kolejne wspólnoty mieszkaniowe (Klonowica 14 i Wojska Polskiego 48 – na renowację elewacji.

Łącznie zamrożonych będzie 200.000 zł. Teoretycznie – gdyby budżet został jednak uchwalony – te pieniądze mogą trafić do adresatów, niemniej liczy się też czas. Póki nie ma środków trudno ogłaszać przetargi na roboty, a tym bardziej trudno mieć nadzieję, że będą one przeprowadzone w okresie sprzyjającym takim pracom, bo procedury przetargowe mają swoje czasowe rygory. Inwestorzy nie chcą najczęściej ryzykować przetargów, skoro nie mogą być pewni, że te środki jednak otrzymają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
77
Tak
35%
Nie
62%
Nie wiem
3%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group