Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8493
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przewodniczący Rady Miejskiej odwołany (aktualizacja)

Wtorek, 27 czerwca 2017, 13:27
Aktualizacja: Czwartek, 28 grudnia 2017, 11:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przewodniczący Rady Miejskiej odwołany (aktualizacja)
Fot. Przemek Kaczałko
Trwa sesja Rady Miejskiej Jeleniej Góry. Po głosowaniu nad absolutorium dla prezydenta Jeleniej Góry, na wniosek radnego Stanisława Dziedzica (klub Razem Zmieniamy Jelenią Górę) rozszerzono porządek obrad o odwołanie przewodniczącego Leszka Wrotniewskiego.

Nie widzę argumentów merytorycznych w decyzji o odwołaniu przewodniczącego - wyznał Zbigniew Ładziński (klub SLD). Uważam, że był niezłym przewodniczącym i myślę, że to są rozgrywki osobiste - ktoś sobie tak postanowił i tak zrobił, a trwa to ponad rok. Zaczęło się od sytuacji związanej z podwyżką cen wody - Leszek Wrotniewski podnosił wówczas, że Wodnika nie stać na udzielanie pożyczki innej spółce - wspomina jeden z najbardziej zasłużonych radnych. Zdaniem Zbigniewa Ładzińskiego ci, którzy zagłosowali za odwołaniem przewodniczącego, powinni się źle czuć.

Stosunkiem głosów 13:7 odwołano dotychczasowego przewodniczącego Rady Miejskiej - Leszka Wrotniewskiego. Kandydatem na nowego szefa rady, zgłoszonym przez Bożenę Wachowicz-Makiełę jest Konrad Sikora, dla którego jest to pierwsza kadencja w samorządzie. Konrad Sikora nowym przewodniczącym Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

Chwilę po ogłoszeniu wyników głosowania Leszek Wrotniewski przekazał na ręce Jerze Łużniaka pisemne oświadczenie, w którym rezygnuje z członkostwa w partii Platforma Obywatelska. Dodatkowo wniósł o odwołanie go ze wszystkich komisji stałych Rady Miejskiej, co radni pod koniec sesji dokonali.

Radny Sikora dziękował radnym za powierzony kredyt zaufania, a swojemu poprzednikowi za wspólnie spędzony czas w Radzie i liczy na wsparcie z jego strony oraz dalszą współpracę – podobnie jak z pozostałymi radnymi. W związku z wyborem na funkcję przewodniczącego Konrad Sikora zdecydował, że z dniem 28.06.2017 r. - na czas pełnienia funkcji szefa Rady Miejskiej – zawiesza działalność w partii Nowoczesna, której jest członkiem. - Każdego zapraszam do współpracy i liczę, że w efekcie różnorodności poglądów politycznych i pomysłów na miasto – uda nam się wypracować jak najwięcej konsensusu, mając na uwadze dobro miasta i mieszkańców – powiedział Konrad Sikora.

Wszyscy jesteśmy wynajęci do pracy na rzecz miasta i nic szczególnego się nie stało. Zasadą było, że największy klub w Radzie ma swojego przewodniczącego i tak się działo w zeszłej kadencji, kiedy odwoływano Janusza Grodzińskiego - powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. Aktualnie największą siłą w RM jest koalicja klubu prezydenta RZJG, SLD i klubu "Niezależnych".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (60)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group