Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 4180
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przetarg w sądzie

Sobota, 13 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 22:14
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Międzynarodowa firma budująca w Anglii i Polsce centra handlowe, rozrywkowe i usługowe walczy w sądzie z urzędem miejskim.

Jak informuje Patrycja Wojciechowska, dyrektor do spraw architektury i planowania w Parkridge, do wykonania każdego z tych projektów powoływana jest spółka celowa. Jej przedstawiciele chcieli wystartować w przetargu, organizowanym przez Urząd Miejski w Jeleniej Górze.

Sprzedane miały zostać dwie atrakcyjnie położone działki przy ul. Jasnej i Grodzkiej (obecnie są na nich płatne parkingi). Reprezentanci Parkridge wpłacili 221 tys. zł wadium i 1 lipca stawili się, by przedstawić swoją ofertę. Firma nie została jednak dopuszczona do przetargu. Zdaniem komisji przetargowej, inwestor nie wpłacił na czas wadium.

Przetarg wygrały dwa miejscowe przedsiębiorstwa, nieznacznie tylko podbijając cenę wywoławczą. 1 mln zł za teren przy ul. Jasnej zaoferowała kowarska firma Muller PHU – posiadająca między innymi kilka stacji benzynowych.
Za grunty przy Grodzkiej 1 mln 220 tys. zł zgodził się zapłacić właściciel jeleniogórskiej hurtowni spożywczej – Polimarket.

Przedstawiciele Parkridge uznali jednak, że niedopuszczenie ich do licytacji było bezprawne. – Będziemy się starali unieważnić ten przetarg na drodze sądowej – mówi dyrektor Patrycja Wojciechowska.
Do Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wpłynął wniosek o zakaz sprzedaży nieruchomości do czasu rozwiązania sporu.

Sąd przychylił się do argumentacji prawników firmy Parkridge i zablokował sprzedaż. Urząd miejski musi też zapłacić prawie 10 tys. zł za koszty postępowania sądowego. Samorząd lokalny nie poddaje się jednak.
Od niekorzystnej decyzji sądu okręgowego odwołał się do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
602
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group