Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2433
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przetarg rozstrzygnięty

Wtorek, 10 lipca 2018, 8:12
Aktualizacja: Środa, 11 lipca 2018, 9:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przetarg rozstrzygnięty
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (9.07) zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak podjął decyzję o rozstrzygnięciu przetargu na termomodernizację i rewitalizację miejskiego Ratusza. Wykonawca, który złożył najkorzystniejszą ofertę nie uzupełnił wymaganej dokumentacji, więc z uwagi na ważność inwestycji i coraz krótszy czas na jej wykonanie zdecydowano się na wybór drugiego oferenta. Będzie to firma Castellum, która aktualnie remontuje też Teatr Norwida.

Sesja otwarcia ofert miała miejsce 15 czerwca, ale dopiero wczoraj udało się rozstrzygnąć przetarg. Przedsiębiorstwo Budowlane SAWREM, które zaoferowało najniższą cenę, nie złożyło wymaganych dokumentów, więc władze miasta musiały odrzucić jego ofertę.

- Automatycznie pozostała w grze oferta Castellum i podpisałem rozstrzygnięcie przetargu – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Teraz firma, która aktualnie prowadzi prace budowlano-konserwatorskie w Teatrze C. K. Norwida, ma 30 dni na uzupełnienie dokumentacji i gdy tylko to zrobi, zostanie podpisana umowa, a wykonawca będzie mógł rozpocząć prace w Ratuszu. Jak wynika z protokołu z sesji otwarcia ofert, zamawiający chciał przeznaczyć na ten cel 4 241 280,00 zł, a oferta firmy z Wrocławia opiewa na kwotę 6 424 397,14 zł. Zastępca prezydenta zapewnia, że środki na ten cel są.

- Biorąc pod uwagę, że jest teraz „krucho” z wykonawcami, a poza tym mamy termin do lipca przyszłego roku, to następne przetargi mogłyby być nierozstrzygnięte za podobną kwotę, a nawet wyższą – tłumaczy decyzję J. Łużniak.

Zgodnie z założeniami, od września w budynku głównym Ratusza będzie trwał remont. W tym czasie Prezydent i Rada Miejska będą urzędować w budynku przy ul. Sudeckiej, a część znajdzie swoje miejsce przy ul. Okrzei.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane, których przedmiotem jest termomodernizacja oraz rewitalizacja budynku Ratusza Miejskiego zlokalizowanego w Jeleniej Górze na Pl. Ratuszowym 58. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje dwa zadania:
A. Termomodernizacja budynku Ratusza Zadanie realizowane w ramach projektu nr RPDS.03.03.03-02-0021/16 realizowanego w ramach RPO-WD 2014- 2020 pn.: „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej Miasta Jelenia Góra.” Priorytet 3. „Gospodarka niskoemisyjna”; Działanie 3.3. „Efektywność energetyczna budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym”
B. Rewitalizacja budynku Ratusza Zadanie planowane do dofinansowania w ramach projektu nr RPDS.06.03.03-02-0015/17 realizowanego w ramach RPO-WD 2014-2020 pn.: „Rewitalizacja zabytkowego centrum miasta Jeleniej Góry.” Priorytet 6. „Infrastruktura spójności społecznej”; Działanie 6.3. „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów” 4.2. Zakres robót budowlanych obejmuje w szczególności:
Dla zadania A: Termomodernizacja budynku Ratusza
a) osuszenie murów w części pomieszczeń przyziemia;
b) docieplenie stropu nad ostatnią kondygnacją (podłoga nieogrzewanego strychu i strop nad salami ostatniej kondygnacji) matami z wełny mineralnej o grubości 18 cm;
c) wymianę i renowację stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej);
d) wymianę wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami.
Dla zadania B: Rewitalizacja budynku Ratusza:
a) instalację elektryczną (wymiana istniejącej instalacji elektrycznej, oświetleniowej oraz gniazd wtykowych, wymiany tablic rozdzielczych, instalacji oświetlania awaryjnego i ewakuacyjnego na drogach komunikacyjnych, instalacji wykrywania i sygnalizacji pożaru (SAP));
b) instalację przeciwpożarową;
c) instalację systemu zapobiegającego zadymianiu;
d) instalację wodno-kanalizacyjną (wymiana istniejącej sieci wodno-kanalizacyjnej oraz sieci hydrantowej);
e) remont stropu w sali konferencyjnej;
f) roboty budowlane związane z przywróceniem dawnego wystroju pomieszczeń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group