Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 5652
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przetarg na aleję Wojska Polskiego rozstrzygnięty

Wtorek, 3 marca 2020, 14:01
Aktualizacja: Środa, 4 marca 2020, 6:40
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przetarg na aleję Wojska Polskiego rozstrzygnięty
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Konsorcjum firm: PH–U KAMA Ryszarda Rzońcy i jej spółki–córki, czyli Karkonoskiego Przedsiębiorstwo Robót Drogowych – będzie wykonawcą remontu alei Wojska Polskiego.

Przetarg na remont alei Wojska Polskiego udało się rozstrzygnąć za czwartym podejściem. Zamówienie będzie realizować Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Kama" Ryszarda Rzońcy z Karkonoskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych (cena 12 335 406,00 zł). Pierwotnie Miasto Jelenia Góra zaplanowało na ten cel 4,9 mln zł, ale radni - na wniosek prezydenta - dwukrotnie zwiększyli środki na ten cel - najpierw o 3,1 mln zł (co w sumie dało 8 mln zł.), a następnie o 4,5 mln zł, więc mieszkańcy zapłacą za inwestycję ponad 7,5 mln zł więcej, niż planowano.

O kontrowersjach wokół przetargu informowaliśmy już w poprzednim artykule. Mimo to, prezydent zdecydował się rozstrzygnąć postępowanie. Szczegóły: Kontrowersje wokół przetargu

Biorąc pod uwagę, że Rada Miasta zgodziła się na zwiększenie środków na remont alei Wojska Polskiego chciałbym podziękować. Pozwoli to nam, abyśmy w tym roku mieli uporządkowane centrum Jeleniej Góry - powiedział Jerzy Łużnak, prezydent miasta, który z góry przeprasza za niedogodności. - Prawdopodobnie będzie ruch jednokierunkowy, uruchomimy też ulicę Okrzei - dodał prezydent.

Przebudowa alei Wojska Polskiego obejmuje odcinek o długości ok. 1600 metrów (od skrzyżowania z ul. 1 Maja do skrzyżowania z ul. Matejki) oraz szeroki zakres robót, łącznie z oświetleniem energooszczędnym, a także przebudową strefy wejściowej do Teatru im. C. K. Norwida. Zakładane jest m.in. odtworzenie szpaleru drzew, przebudowa doświetleń. W opisie przedmiotu zamówienia wskazano minimalne szerokości jezdni i chodników, sposób oznaczenia tras dla rowerów i wiele innych szczegółów.

Aleja Wojska Polskiego odzyskuje dawny blask w ramach programu rewitalizacji obszarów miejskich ze środków unijnych (za pośrednictwem ZIT AJ), od pewnego czasu w ramach programu rewitalizacji wspólnoty remontują secesyjne elewacje.

Twoja reakcja na artykuł?

48
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
2
3%
Smuci
0
0%
Złości
21
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group