Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 2009
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przesunięcie 14 milionów. Z hali na stadion

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 6 września 2011, 12:12
Aktualizacja: Środa, 7 września 2011, 7:43
Autor: RED
Fot. MT
Do sześciu milionów złotych ograniczono koszt budowy hali sportowej przy ZST „Mechanik” pierwotnie szacowany na 20 milionów. Różnica uzupełni koszty przebudowy stadionu przy ulicy Złotniczej. Chętne są cztery firmy. Wygra najkorzystniejsza oferta.

Zdecydowali o tym radni na dzisiejszej sesji przyjmując sygnalizowaną już wcześniej propozycję. Zastępczyni prezydenta miasta Zofia Czernow zaprezentowała także zmiany, polegające m.in. na poszerzeniu obszaru rewitalizacji właśnie o stadion, a jednocześnie zmianie niektórych projektów szczegółowych.

Radni jednogłośnie przyjęli rekomendowany przez Z. Czernow projekt uchwały polegający m.in. na tym, że z jednej strony ograniczy się koszty budowy sali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” z 20 mln, jakie planowano do projektu przyjętego u schyłku poprzedniej kadencji do niespełna 6 mln (przy zachowaniu, że w sali zmieszczą się pełnowymiarowe boiska do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej, a zaoszczędzone pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę stadionu. Uczniowie „Mechanika” nie ucierpią, a stadion zyska.

– Ta uchwała – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry – jest ważna także z tego względu, że otwiera nam możliwość podpisywania umów z firmą, którą wybierze komisja przetargowa. Można bowiem ogłosić przetarg, ale nie można go rozstrzygnąć, jeśli Miasto nie miałoby pokrycia w budżecie. W tej sytuacji sprawa przebudowy jest już otwarta – czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Tymczasem oferty na przebudowę stadionu złożyły cztery firmy. Praca komisji przetargowej będzie trwać najpewniej do końca tygodnia, m.in. przy weryfikacji certyfikatów, rekomendacji, itp.– To wszystko oznacza początek realnej drogi do ustabilizowania pozycji Jeleniej Góry w procesie starań o Euro 2012, ale przede wszystkim – co podkreśla Zofia Czernow – w procesie przebudowy stadionu dla naszych jeleniogórskich potrzeb.

- Ten nowoczesny stadion będzie służył także dla Euro 2012, ale zasadniczym celem tej inwestycji jest zaspokojenie potrzeb w zakresie bazy sportowej Jeleniej Góry. Jeśli przy okazji przyjmiemy którąś z drużyn mistrzostw Europy – to świetnie. Tak poprowadzimy prace, by osiągnięcie i tego celu było realne. Ale przebudowa stadionu to koszt ok. 15.5 mln zł i byłoby nierozważne, gdybyśmy to wydatkowali tylko przez pryzmat potrzeb Euro 2012 – zauważa Zofia Czernow.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~TOMEKJG 6-09-2011 12:43
PANI ZOFIO PANI CHYBA W BAJKI WIERZY ZE JEŚLI PRZETARG SIE SKOŃCZY A OD PRZETARGU DO BUDOWY DŁUGA DROGA WIEC EURO MOZE I TAK ALE 2016 ALE I W TO WATPIE ZNAJĄC JELENIOGÓRSKI RYNEK BUDÓW.... WIEC PO CO WYRZUCAĆ PIENIĄDZE W BŁOTO...
~TOMEKJG 6-09-2011 12:48
PANI ZOFIO PANI CHYBA W BAJKI WIERZY ZE JEŚLI PRZETARG SIE SKOŃCZY A OD PRZETARGU DO BUDOWY DŁUGA DROGA WIEC EURO MOZE I TAK ALE 2016 ALE I W TO WATPIE ZNAJĄC JELENIOGÓRSKI RYNEK BUDÓW.... WIEC PO CO WYRZUCAĆ PIENIĄDZE W BŁOTO...
~ 6-09-2011 12:50
Przecież to jakaś kpina .tak naprawdę miastu będzie służyć hala przy Mechaniku a nie stadion przy Złotniczej. Niby Euro 2012 ale po piersze nie zdążymy, przecież zaraz zima będzie, po drugie nikt do nas nie przyjedzie, bo przecież nie będą się tarabanić z wrocka krętą drogą by zobaczyć nasz cud techniki.Tak naprawdę stadion będzie mial po remoncie kiepski klub piłkarski, a hala z mechanika zostanie zrobiona po kosztach i na pewno gorzej niż powinna.Przecież z tej hali nie będą korzystali tylko uczniowie mechanika.A ze stadionu korzystają praktycznie tylko piłkarze, chociaż słowo piłkarze to za dużo powiedziane na ich umiejętności.Nawet wystawa psów odbywa sie w Cielicach a nie na Złotniczej.Mogliby tą kasę władować w coś innego, jesli już sport to może np. piłkarki ręczne, lekkaatletyka..
~rolando 6-09-2011 12:58
kur,,,,, juz mi sie tych bzdetów nie chce czytac wybudujcie pozadny basen albo aqua park kino 3d z pozytkiem dla szarego zjadacz chleba na hu... mi stadnion mam 50 lat
~ 6-09-2011 13:10
brawo dla rolando... dobrze mówi... mam 30 lat i się dokładam w 100 procentach.
~Ociec 6-09-2011 13:16
Skoro hala może kosztować 6 mln zł, to może za tą kasę zbudować jeszcze ze dwie przy innych szkołach i rozładować tłok na salach gimnastycznych. No i skąd wezmą się pieniądze na utrzymanie modernizowanego stadionu, przy wiecznym braku kasy na sport?
~scexxzptyka 6-09-2011 13:27
Najkorzystniejsza, czyli najtańszy badziew.!!!
~R.Kiełek 6-09-2011 13:35
To jest swoisty test na sprawność i mądrość władz lokalnych...i tyle...Poza tym wybory tuż...tuż...
~tomek.k 6-09-2011 13:52
Niech wyremontują szatnie, pomalują ściany i elewację w hali przy Złotniczej, bo wstyd mi jak widzę uśmiech na twarzy przyjezdnych drużyn widzących ten relikt PRL. Poza tym dofinansujcie w końcu piłkarki ręczne! Mieszkańcy tego chcą!!!
~Gość 6-09-2011 14:22
Żenada to miasto jedna wielka dziura ,tylko zaorać i nasiać budyniu ,zero rządzących z pomysłami sami nieudacznicy jak nie profesor od siedmiu boleści to teraz bibliotekarz który też nic nie zrobi w tym padole ,pracy zero ,rozrywek zero i nic tu nie ma ,miasto staruchów i emerytów ,zas...ych marketów i galerii bez sensownych ,sklepów z chińszczyzną w różnych cenach i do tego śmierdzących jak stare opony,ludzie to miasto to jest padół .
~Się... 6-09-2011 14:24
HAAAAAA, HAAAA, HAAAA! Się uśmiałem jak norka. Tak już mam jak czytam te piramidalne bzdury wygadywane przez Zawiłę i Czernow.
~ksiegowy 6-09-2011 14:32
Im wiecej balaganu to sie wiecej mozna nachapac bo kto sie doliczy
~tow. Lenin 6-09-2011 14:35
Może ktoś wytłumaczyc jakim sposobem wczesniej zamierzano zbudowac halę za 20 mln a teraz nagle można za 6? to oznacza ,że 14 baniek miało zostać "odpowiednio zainwestowane" chyba ,że obecna hala nie będzie miała ścian...
~hhe 6-09-2011 14:36
dajcie to chinczykom. będzie , jak z autostradą ;p
~mnmnm 6-09-2011 14:42
Co wszystkich opętało z tymi stadionami.
~ja piernicze 6-09-2011 14:42
Gdzie jest SKM ?!
~bokser 6-09-2011 14:57
to juz chyba 5 wrzesien slucham o budowie hali w mechaniku. to juz 3 orojekt, za projekty kase sie bierze, a hali jak nie ma tak nie ma i nie bedzie!!!! lepiej wyremontowac stara sale bo smrod i syf ze strach wejsc!!!!! a nie bajki ludzion 5 rok o hali opowiadac. ale wybory blisko cuda cuda dziwy przyrody beda!!!!!!!
~Niggers 6-09-2011 16:45
Jak pięknie potrafią KŁAMAĆ i wydawać pieniądze na takie śmieci ! Gdzie jest Aqua Park który kilka lat temu miał być w okolicy Lubańskiej ! Podłączony pod uzdrowiskowe wody termalne ! Pytam się KŁAMCY ! ! !
~rocco 6-09-2011 17:07
Wszystkie Przetargi Wygra PGR SIEDLĘCIN....firma ta posiada nieocenionych FACHOWCÓW i najnowoczesniejszy sprzet...zapewnia najwyższa jakość wykonania w rakietowym tempie ...ponizej oszacowanych kosztów :D
~Jarek;) 6-09-2011 21:41
Bo na stadionie łatwiej zachachmęcić kilkaset tysięcy...
~Jano 6-09-2011 23:12
Stadion w tym miejscu to totalna porażka ,żadnego parkingu zero jakiej kolwiek lokalizacji nawet takowego parkingu w promieniu kilometra ,a te d...le z ratusza ten stadion chcą remontować ,pytam po co komu w tym miejscu stadion ,dziady basenu nie potrafią wybudować a za stadion się biorą ,wziąć to cale towarzystwo z ratusza i gonić w jasną cholerę ,bo nam to miasto przez te rządy platformusów całkowicie zrujnują ,nie Potrafią nic zrobić cztery lata kadencji Obrębalskiego to jeden wielki szoł na koniec z gniotami typu park zdrojowy,młynówka termy cieplickie ,i te śmieszne drogi rowerowe z barierami jak płot w wiezieniu na spacerniku ,kto tych oszołomów wybiera i PO co pytam ,chyba tylko Po to żeby nam nasze podatki wywalali w błoto syf kiła i mogiłap.Zawiła
~ 6-09-2011 23:55
Wybory się zbliżają, więc znowu obiecanki macanki a głupiemu stoi... Przecież to jest jakaś paranoja, z 20-stu mln zejść na 6??? Ile Pani Zofia z tego dostanie?? I jakie badziewie zostanie wybudowane? Normalnie nóż się w kieszeni otwiera patrząc na to wszystko. AquaPark w Cieplicach, rewitalizacja Parku Zdrojowego i ze stadionem i z halą w mechaniku też tak będzie...
~ABC 7-09-2011 8:25
Ta cała działalność naszych prezydentów to wielka sciema.Co to będzie za hala skoro zeszli z 20 do 6 milionów.Dlaczego nie inwestuje się w nasz miejski potencjał sportowy.Jeden klub musiał szukać miejsca w Polkowicach wcześniej inny tej samej dyscypliny szukał miejsca w Karpaczu .Maja W. też poszła do Polkowic a w JG tylko kasę bierze.
~pochwalam 7-09-2011 9:01
i dobrze, po co komu tam hala, na STADION dać!!!!!!!!!!!
ebee 7-09-2011 9:33
Moim zdaniem osoba, która zabiera 2/3 środków z inwestycji, jednocześnie gwarantując jej wykonanie powinna iśc do kryminału. Przecież wycenę kosztów budowy hali robili fachowcy. Są odpowiednie obliczenia, załozenia technologiczne. Jeśli Pani Zofia Czernow w taki "gospodarski" sposób prowadziła Anilux, to nic dziwnego, że zbankrutował. Dwa dni temu na tym portalu czytałem wywody Radnego Piotrowskiego o jego interwencji w sprawie rzekomego podglądania przez miejskie kamery monitoringu mieszkańców w....łazience !!!. Przecież to jakiś koszmar. Przepraszam za chamski zwrot, ale jak długo w Jeleniej Górze na decydenckich stanowiskach zasiadać będą ....idioci ? Przecież to jakaś paranoja. Jak w takich realiach ma być dobrze ? Pozdrawiam, EBEE
Tomy M. 7-09-2011 9:51
STADIONY!!! Ze 30 osób w tym mieście kopie w piłkę, a oni STADIONY BUDUJĄ! Po cholerę nam stadiony!? Lepiej było zbudować porządny tor crossowy z widownią. Gwarantuję że więcej osób w tej dziurze jeździ na motocyklach i quadach niż kopie w piłkę ... ale zapomniałem, ENDURO i CROSS to nie sport ... sport to jest siedzieć na trybunie lub przed telewizorem z pilotem w łapie i krzyczeć: CROSSOWCY TO MORDERCY!!! Jelenia Góra nie ma ani toru ŻUŻLOWEGO, ANI KARTINGOWEGO, ANI CROSSOWEGO, ANI TRAS ENDURO ... i pomyśleć że to wszystko w mieścinie która DWUKROTNIE BYŁĄ ORGANIZATOREM MOTOCYKLOWYCH MISTRZOSTW ŚWIATA największej imprezy motocyklowej na Świecie. Na tym stadionie nie zrobicie nawet koncertu, bo murawa będzie droga i nie wolno jej zniszczyć.
~dundersztyc 7-09-2011 13:55
Chleba i igrzysk!!! Minęło 2 tysiące lat, a w Jeleniej to hasło ze starożytności wciąż obowiązuje. Porozmawiać z Piotrem Rubikiem, żeby na otwarcie stadionu skomponował jakieś dzieło, aby nasza cała światła władza miejska mogła się polansować. A p.Czernow i p.Zawiła, niech dostaną jakiś piękny i ckliwy duecik. "...niech mówią że to nie jest dziura..." a radni klaszczą w tle. Mamy gospodarczych geniuszy, którzy zasługują na takie uhonorowanie. Nie każdy wszak potrafi wybudować coś za niespełna 30% oszacowanych kosztów. GENIUSZE! My jeleniogórzanie powinniśmy zrobić zrzutę na pomnik dla Zofii i Marcina i zgłosić ich kandydatury do ekonomicznej nagrody Nobla. I dwa razy w roku, na imieniny wyniesionych na pomniki, składać tam kwiaty i odprawiać msze dziękczynne. GENIUSZE, Geniusze, geNIuszE!!
~Gość 7-09-2011 14:39
do---dundersztyc --masz u mnie browara za ten wpis.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group