Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 2273
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przesunięcie 14 milionów. Z hali na stadion

Wtorek, 6 września 2011, 12:12
Aktualizacja: Środa, 7 września 2011, 7:43
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Przesunięcie 14 milionów. Z hali na stadion
Fot. MT
Do sześciu milionów złotych ograniczono koszt budowy hali sportowej przy ZST „Mechanik” pierwotnie szacowany na 20 milionów. Różnica uzupełni koszty przebudowy stadionu przy ulicy Złotniczej. Chętne są cztery firmy. Wygra najkorzystniejsza oferta.

Zdecydowali o tym radni na dzisiejszej sesji przyjmując sygnalizowaną już wcześniej propozycję. Zastępczyni prezydenta miasta Zofia Czernow zaprezentowała także zmiany, polegające m.in. na poszerzeniu obszaru rewitalizacji właśnie o stadion, a jednocześnie zmianie niektórych projektów szczegółowych.

Radni jednogłośnie przyjęli rekomendowany przez Z. Czernow projekt uchwały polegający m.in. na tym, że z jednej strony ograniczy się koszty budowy sali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” z 20 mln, jakie planowano do projektu przyjętego u schyłku poprzedniej kadencji do niespełna 6 mln (przy zachowaniu, że w sali zmieszczą się pełnowymiarowe boiska do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej, a zaoszczędzone pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę stadionu. Uczniowie „Mechanika” nie ucierpią, a stadion zyska.

– Ta uchwała – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry – jest ważna także z tego względu, że otwiera nam możliwość podpisywania umów z firmą, którą wybierze komisja przetargowa. Można bowiem ogłosić przetarg, ale nie można go rozstrzygnąć, jeśli Miasto nie miałoby pokrycia w budżecie. W tej sytuacji sprawa przebudowy jest już otwarta – czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Tymczasem oferty na przebudowę stadionu złożyły cztery firmy. Praca komisji przetargowej będzie trwać najpewniej do końca tygodnia, m.in. przy weryfikacji certyfikatów, rekomendacji, itp.– To wszystko oznacza początek realnej drogi do ustabilizowania pozycji Jeleniej Góry w procesie starań o Euro 2012, ale przede wszystkim – co podkreśla Zofia Czernow – w procesie przebudowy stadionu dla naszych jeleniogórskich potrzeb.

- Ten nowoczesny stadion będzie służył także dla Euro 2012, ale zasadniczym celem tej inwestycji jest zaspokojenie potrzeb w zakresie bazy sportowej Jeleniej Góry. Jeśli przy okazji przyjmiemy którąś z drużyn mistrzostw Europy – to świetnie. Tak poprowadzimy prace, by osiągnięcie i tego celu było realne. Ale przebudowa stadionu to koszt ok. 15.5 mln zł i byłoby nierozważne, gdybyśmy to wydatkowali tylko przez pryzmat potrzeb Euro 2012 – zauważa Zofia Czernow.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group