Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2779
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Przestroga dla wandali

Środa, 25 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 25 lipca 2007, 13:03
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Przestroga dla wandali
Fot. Archiwum
Zniszczył przystanek, trafił za kratki.

Kilkadziesiąt zdewastowanych przystanków Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze w skali roku to skutek bezmyślnego wanadalizmu chuliganów. Podobnie jest ze zniszczeniami w autobusach. Za sumę, którą zakład musi zapłacić za naprawę szkód poczynionych przez wandali, można kupić używany pojazd.

Wielu wandali jest nieuchwytnych, choć nie raz dewastują mienie w obecności innych pasażerów, którzy boją się zareagować.

O nieuchronności kary za chuligańskie wybryki przekonał się tymczasem 25-letni mieszkaniec Bolesławca, który wracając pijany z dyskoteki, kopnął i potłukł szybę wiaty przystankowej. Obok przejeżdżał akurat autobus miejski. Kierowca zauważył „wyczyn” wandala i zawiadomił policję, która delikwenta złapała.

Po kilku godzinach trafił przed sąd, bo sprawę – jako chuligański wybryk – rozpatrzono w trybie przyspieszonym. Sąd nie miał wątpliwości, jak sprawcę ukarać i orzekł, ze najbliższe pięć miesięcy 25-latek spędzi w więziennej celi. Wyrok jest prawomocny i apelować nie można.
Wymiana szyby na nową kosztowała miejskiego przewoźnika 280 złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group