Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8121
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przemysław Semczuk: było o faktach i mitach

Sobota, 1 grudnia 2018, 12:47
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 grudnia 2018, 6:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przemysław Semczuk: było o faktach i mitach
Fot. Przemek Kaczałko
W sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej odbyło się wczoraj (30.11) spotkanie z Przemysławem Semczukiem, autorem kryminału „Tak będzie prościej”, którego akcja rozgrywa się w styczniu 1993 roku w naszym regionie.

Już na wstępie P. Semczuk zaznaczył, że w tej książce nie chodziło o Stecia, był on jedynie “haczykiem”, ale opisuje on wiele zdarzeń i osób, które są autentyczne. W spotkaniu uczestniczyli niektórzy bohaterowie powieści kryminalnej, co przełożyło się na żywą dyskusję, wspomnienia i wymianę poglądów.

Podczas dyskusji wiele czasu poświęcono kontrowersyjnej postaci Tadeusza Stecia, którego akta znajdują się w sądzie w Koninie i P. Semczuk dokładnie zapoznał się z nimi.

Steć był barwną postacią, tworzył mity na swój temat - podkreślił gość spotkania.

Sam autor jest silnie związany z Jelenią Górą i regionem, bowiem mieszkał w stolicy Karkonoszy przez 12 lat i tu zbierał pierwsze szlify dziennikarskie, a obecnie jest znanym i cenionym autorem takich książek, jak „Czarna Wołga” czy „Wampir z Zagłębia” i wielu publikacji prasowych.

W trakcie spotkania Semczuk opowiadał o kulisach powstawania jego książek, specyfice pracy dziennikarskiej oraz zdradził zawodowe swoje plany na przyszłość. Kolejna pozycja jego autorstwa ma zostać wydana w kwietniu 2019 roku, więc przedstawiciele Książnicy Karkonoskiej zapowiadają organizację następnego spotkania.

Twoja reakcja na artykuł?

12
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
805
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group