Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6655
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przemęczenie ambasadora

Sobota, 18 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 18 sierpnia 2007, 15:40
Autor: Angela
Jelenia Góra: Przemęczenie ambasadora
Fot. Angela
Bolesław Osipik zamienia rower na inne środki transportu.

– Zmieniono mi stanowisko pracy – mówi Bolesław Osipik, znany z setek tysięcy przejechanych na rowerze kilometrów. – Jest ono znacznie bardziej wyczerpujące niż poprzednie. Dlatego jestem po prostu zmęczony i stąd pomysł na tak zwane wycieczki z plecakiem – mówi rowerowy ambasador Jeleniej Góry, który od lat, razem z bratem Mieczysławem, na dwóch kółkach promuje stolicę Karkonoszy w Polsce i w Europie.

Bolesław Osipik przesiada się teraz również do autobusów i pociągów, ale z rowerem się nie rozstaje. Pogorszenie się jego stanu zdrowia utrudnia mu promowanie naszego miasta wyłącznie na jednośladzie.
Rower pozostanie nieodzowną częścią jego wycieczek, ale już nie wszystkich. Na spora liczbę z nich wybierać się będzie już autobusami i koleją

Pierwszą już taką wyprawę bracia bliźniacy Bolesław i Mieczysław mają za sobą. Autobusem udali się do Ostrołęki, gdzie promując Jelenią Górę spotkali się z zastępcą prezydenta, który przyjął ich z wyjątkową uprzejmością i docenił pasję. Wzmianka o braciach Osipikach pojawiła się w tamtejszym tygodniku lokalnym.

Bolesław Osipik ma już na swoim koncie 300 tysięcy kilometrów przejechanych rowerem. Teraz na przejażdżki na dwóch kółkach będzie się wybierał ale rzadziej i przede wszystkim wówczas, kiedy będzie miał na to pieniądze.
W planach ma promocje rowerową, pieszą i autokarowo-kolejową. Otwarty jest również na wszelkie propozycje firm, które poza miastem mógłby promować.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group