Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8514
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przekroczyli prędkość i stracili prawo jazdy

Środa, 8 sierpnia 2018, 12:17
Aktualizacja: 12:27
Autor: 112
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, czterech kierowców, którzy zostali zatrzymani przez policjantów jeleniogórskiej drogówki straciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km. Rekordzista miał na liczniku 153 km, przekroczył prędkość o 103 km w rejonie przejścia dla pieszych.

Kierujący, mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego, zostali zatrzymani przez policjantów w Jeleniej Górze na ul. Aleja Solidarności. Funkcjonariusze zauważyli pojazdy jadące z kierunku Jeleniej Góry z dużą prędkością. Rekordzista, 31-letni jeleniogórzanin przed przejściem dla pieszych, na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę miał 103 km. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. 31-latkowi, policjanci zatrzymali prawo jazdy i ukarali mandantem karnym.

- Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejne zatrzymanie bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu. Ponadto gdy kierujący na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat – informuje podinsp. Małgorzata Gorzelak z KMP w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

28
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group