Pabianice: Przegrana i wygrana koszykarek MKS MOS Karkonosze na starcie

Sobota, 19 kwietnia 2008, 10:43
Aktualizacja: 15:47
Autor: JEN
W Pabianicach odbywa się turniej ćwierćfinałowy o mistrzostwo Polski juniorek grupy VI, w którym bierze udział drużyna MKS MOS Karkonosze. Niestety, miała nieudany start w tych zawodach.

W pierwszym meczu uległa KU AZS Lublin 72: 81 (18:21,18:27,17:17,19:16). Nasze dziewczyny walczyły ambitnie do końcowej syreny, ale nie mogły wygrać tego meczu, bo rywalki dysponowały wyrównanym silnym składem, a MKS MOS Karkonosze opiera grę na tylko trzech mocnych zawodniczkach. Ponadto nasza ekipa zagrała prawie bezpośrednio po długiej podróży.
KU AZS Lublin - MKS MOS Karkonosze 81:72 (21:18, 27:18, 17:17, 16:19)
MKS MOS Karkonosze: Kowalczyk 27, Sawicka 18, Pawlukiewicz 18, Oses 6, Skoczylas 2, Fredziak 1, Wójtowicz, Fojna, Foitzik, Koulibaly.
W drugim meczu tej grupy PTK Pabianice pokonały wysoko KSKK Koszalin 71:46 (21:12, 21:5, 18:10, 11:19).

W następnym meczu pabianickiego turnieju nasze koszykarki pokonały wysoko KSKK Koszalin 86:52. Rywalki stawiały jaki taki opór tylko przez dwie kwarty. Potem poddały się, szczególnie w ostatnich dziesięciu minutach spotkania.
MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - KSKK Koszalin 86:52 (17:12, 23:20, 19:12, 27:8)
MKS MOS: Pawlukiewicz 22, Kowalczyk 20, Oses 18, Sawicka 16, Fredziak 8, Wójtowicz 2, Fojna, Foitzik, Skoczylas, Koulibaly.

Teraz nasze koszykarki muszą pokonać gospodynie - PTK Pabianice, by dostać się do półfinałowych rozgrywek o mistrzostwo Polski juniorek