• Środa, 16 października 2019
  • Godz. 3:50
  • Imieniny: Ambrożego, Gerarda, Gawła
  • Czytających: 2575
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Przedwyborczo pod Śnieżką: karpaczańscy kandydaci

Wiadomości: KARPACZ
Środa, 27 października 2010, 9:14
Aktualizacja: 9:17
Autor: Agrafka
Fot. ...
Miejska Komisja Wyborcza opublikowała na razie na stronie internetowej jedynie dwóch kandydatów ubiegających się o urząd burmistrza Karpacza. To Adam Władysław Łazanowski z Komitetu Wyborczego Wyborców Karpacz Odnowa oraz popierany przez Platformę Obywatelską Bogdan Malinowski z KKW Karpacz Wspólna Sprawa. Nieoficjalnie wiadomo, że o fotel szefa miasta chce ubiegać się także Rafał Gersten z Karkonoskich Drezyn Ręcznych.

W wyborach do rady miasta, jak na razie Miejska Komisja Wyborcza ogłosiła 47 kandydatów z 24 list walczących o 15 mandatów w 4 okręgach. Swoje listy przedstawił KWW Karpacz Mój Dom (między innymi Sylwester Wrona, Zbigniew Andrzej Pleśniarski, Tomasz Grzegorz Dobiecki) oraz KWW Odnowa (m. in. Wawrzyniec Wojciech Pelczarski, Bogumiła Stawicka, Katarzyna Alicja Kopeć).

Karpaczanie mogą też głosować na KWW Wspólna Sprawa (m. in. Ryszard Kiełek, Józef Piotr Kołodziej, Michał Zbigniew Kowalski, Janusz Motylski), lub na KWW Wspólnym Dobrem (startują, między innymi, Barbara Staśkiewicz, Mieczysław Stanisław Pajdzik, Grzegorz Piotr Kubik). Listę wystawił też KWW Razem Dla Karpacza (reprezentanci to, między innmi - Stanisław Bronisław Gruszczyński, Milena Danuta Kotwica, Ewa Julia Czyż, Józef Andrzej Ukleja). KWW Nasza Przyszłość postawił na Zygfryda Kuczkiewicza oraz Agnieszkę Rzeszutko-Kuczkiewicz.

Żeby komitet mógł zgłosić kandydata na burmistrza musi mieć zarejestrowanych co najmniej ośmiu radnych w dwóch pełnych okręgach, a w Karpaczu są 4 okręgi, czyli aby dana osoba mogła kandydować na radnego musi mieć przynajmniej dwóch okręgach 4 radnych zarejestrowanych.

Tylko jeden komitet do tej pory zarejestrował pełny skład radnych we wszystkich okręgach - Karpacz Wspólna Sprawa. Natomiast dwa komitety Razem dla Karpacza i Odnowa nie zarejestrowały kandydatów na radnych w dwóch okręgach, ponieważ, jak nieoficjalnie wiadomo, nie były w stanie przedstawić listy z kompletnymi 25 podpisami.

Termin rejestracji radnych kończył się w piątek o godzinie 24. Niektóre z dokumentów złożonych przez kandydatów wymagały uzupełnienia. W kilku przypadkach kandydaci nie byli wpisani na listę do spisu wyborców. Osoba która ma możliwość kandydowania musi być wpisana właśnie do spisu wyborców.

Nie byli wpisani do tego spisu ponieważ np. byli zameldowani w innych miastach. Dostali czas na uzupełnieni tych rzeczy, więc meldują się w Karpaczu, i wpisują się do spisu wyborców. Osoby, które muszą jeszcze uzupełnić niektóre z wymaganych danych, mają czas do dziś. Jeśli komitety tego nie zrobią ich kandydat na burmistrza nie będzie miał możliwości startowania w wyborach.

Nieoficjalnie wiadomo, że Rafał Gerstern, Założyciel Karkonoskich Drezyn Ręcznych ma kandydować na burmistrza Karpacza, a zameldowany był w Gdańsku. Nieoficjalnie również wiadomo, że jeden z kandydatów z Komitetu WW Razem Dla Karpacza jest w tej chwili za granicą, pod Annapurną i wróci dopiero po wyborach.

- Ordynacja wyborcza przewiduje, że w ciągu trzech dni można jeszcze uzupełnić dokumentację. Problemem było np. podanie przez kandydatów na listę jednego imienia, podczas gdy w dowodach mieli wpisane dwa imiona i te niedociągnięcia musieli uzupełnić, gdyż zażyczyła sobie tego Miejska Komisja Wyborcza – poinformowała Ewa Krzyż, z Komitetu WW Razem dla Karpacza.

- Niektórzy z kandydatów nie mieli prawa do głosowania w tym regionie i musieli złożyć wniosek o prawo do głosowania – mówi Adam Łazanowski z Komitetu WW Odnowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz

~Ed. 27-10-2010 9:49
Dość ciekawie zachowują się niektórzy szefowie miast i gmin, którzy zabiegają o ponowny wybór. Np. w gminie Mysłakowice emeryt Z.Pietrowski /"I górnik Kotliny Jeleniogórskiej"/ przydzielił pieniądze dla jednego z sołectw na budowę boiska z placem zabaw. Tej kasy wystarczyło ledwie na opłacenie 8 godzin pracy koparki. Ale już coś rozpoczęto. Dobre panisko. Słuchy chodzą, że za to elektorat mu się odwdzięczy ponowną reelekcją. Warto przyjżeć się jak samorządowe pieniądze - w okresie kampanii wyborczej - wydatkowują inni samorządowcy.
~jg 27-10-2010 10:38
Dziennikarze Jelonki ! Nauczta się się: Karpacz, Karpaczanie, KARPACKI !!!! Paru matołków lansowało inną wersję, lecz polegli w konfrontacji z lingwistami. KARPACKI !!!
~wyborca 27-10-2010 10:55
Ja głosuję na Malinowskiego- najlepszy Burmistrz w historii Karpacza !!!
~Józek1200000 27-10-2010 11:08
Gdzie można zobaczyć pełną listę kandydatów z Karpacza? Jeżeli ktoś wie , proszę rzucić linka. Dziękuję i Pozdrawiam.
~ 27-10-2010 11:20
Pan Malinowski dożywotnim burmistrzem być nie musi. Tak jak wójtem Mysłakowic nie musi być emeryt Pietrowski. Ci samorządowcy wg mnie przyczynili się - w mijającej kadencji - do niszcycielskich działań w Kotlinie Jeleniogorskiej. Nie bez znaczenia była inicjatywa p. Malinowskiego w zakresie zniszczenia w rejonie dzielnicy Karpacz części traktu szynowego, inżynierskiej budowli z przełomu XIX/XX. Pan Z.Pietrowski wykazał szczególną aktywność przy uruchomieniu kopalni w dzielnicy Mysłakowice. Wskutek tego znieszczeniu uległa otulina KPN - Rudawski Park Krajobrazowy oraz część produktu turystycznego - sąsiedztwo Doliny Pałaców i Ogrodów. Działania niszczycielskie przeprowadzono z zachowaniem obowiązujących przepisów prawa. Po prostu stworzono sprzyjającą dokumentację samorządową. DOLNOŚLĄZAK
~Greg 27-10-2010 12:30
http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/020000/020600.html link do lisy kandydatów
~ 27-10-2010 14:39
Pan Ukleja znowu się pcha a co on w ogóle potrafi załatwić prócz swoich interesów.
~kike 27-10-2010 15:09
Kiedy wkońcu redaktorzy i obecni samorządowcy przestaną używać określenia "karpaczańscy"... są w błędzie... PS Ooo Pan Malinowski zmienił opcje polityczną
~do kretynow 27-10-2010 15:10
Gdyby napisali karpaccy to byscie barany krzyczeli, ze zle
~do kretyna 27-10-2010 15:39
A gdyby o was pisali przykładowo jeleniogórzańscy?
~Krzyż?! 27-10-2010 19:30
Widać, że autor artykułu POmaga burmistrzowi jak może... A może dobrze najpierw sprawdzić pisownię nazwisk i nie robić błędów?
~emil 27-10-2010 20:06
Kolejny raz Malinowski nie ma kontrkandydata. Cudowne objawienia miesiąc przed wyborami świadczą o barku programu i liczeniu, że może się uda. Nie uda się, bo trzeba pokazać konkretne osiągnięcia na rzecz społeczności lokalnej i tu problem nie do przejścia. Nawet R.G. mimo, że objawił się trochę wcześniej jest tak naprawdę zagrożeniem dla Karpacza, a nie jego szansą. Będzie próbował wepchnąć miasto w potężne wydatki na renowację lini kolejowej, zatrzyma budowy wyciągów, bo jest poukładany z MKL.
~CzasNaZmiany 27-10-2010 21:11
Ma, ma, stawiamy na Rafała Gerstena. Odważny, zdecydowany, kompetentny. Burmistrz Malinowski zasłużył już na emeryturę.
~@ 27-10-2010 21:20
Tylko Rafał G.! Drezyną Ręczną ku lepszej przyszłości!
~Karpaczanin 27-10-2010 21:51
W okręgu wyborczym nr 2 startuje na radnego Henryk Gola. To najlepszy kandydat, jeśli jesteś z Karpacza to zagłosuj na niego, nie stoi za nim żadna partia, to jest swój chłop.
~olaf 27-10-2010 22:20
A czym się zasłużył, coś zasponsorował ten Gola ? Bo jak równy bo stawia to trochę za mało.
~olaf 27-10-2010 22:25
A z czego żyje Rafał G. ? Bo bezrobotny na Burmistrza to trochę dziwne. Czyżby o kasę chodziło tylko Rafałowi G. Ciekawe ile podatku odprowadził do Gminny i Urzędu Skarbowego jak drezyny za kasę wynajmował turystom. Proszę podać konkretne wartości, bo chcę sprawdzić w US i Gminie.
~Przeczytaj 27-10-2010 22:39
Informacje o Rafale Gerstenie można znaleźć w GŁOSIE KARPACZA - lokalnej gazecie nr 1.
~Bezrobotny?? 28-10-2010 0:24
Przedsiębiorca, gestor turystyki, twórca unikalnej produktu turystycznegoi ii koncepcji poprawy dostępności komunikacyjnej regionu, pełnomocnik samorządów, autor projektu Kolejki Karkonoskiej i kilku inicjatyw uchwałodawczych, kilkukrotny uczestnik Pucharu Samotni, Prezes Fundacji, instruktor narciarstwa, osobowość regionu, społecznik, wolontariusz... Tyle mogłem znaleźć na temat Rafała Gerstena w necie. Spoko gość a sitwa "karpaczańska" robi po rajtuzach. :)
~__galimatias 28-10-2010 9:46
ludziiska dajcie szanse innym aby zaistnieli a emeryci po 70 lat bez urazy - wnuki wychowywać bo umysł i ustrój już nie ten.Tak na marginesie,rozmawiałem wczoraj z jednym młodym kandydatem na radnego...powiem Wam, że ma taki program wyborczy,którego osobiście szukałem i inni wyborcy chyba też od lat...zobaczycie na ulotkach !! Pozdrawiam okręg IV
~Koala 28-10-2010 20:52
Emeryci chcą dorobić do swoich skromnych emerytur ! Na razie jeszcze jedna Pani nie chodziła po mieszkaniach, a robi to przed każdymi wyborami. Kiedy zostaje radną zapomina o wyborcach.
~654 29-10-2010 11:50
Gdzie można znaleźć program wyborczy Rafałka????
~załamany 29-10-2010 17:30
Napisze jak bedzie jeśli Pan Malinowski zostanie na następną kadencje-po pierwsze nasuwa się piękny pomysł z deptakiem w Karpaczu oraz niby obwodnicą-dzięki temu pomysłowi w Karpaczu już nigdzie nie postawimy auta bo nie bedzie na to miejsca a deptak zostanie zmonopolizowany przez Pana D. który powoli staje się właścicielem połowy budynków w Karpaczu.Zostanie jeszcze budynek urzędu który pewnie wykupi, oraz przychodnia, która też pójdzie pod młotek.Czyli reasumując: kto ma dobrze bedzie miał jeszcze lepiej ;-) tragedia
~Egon 30-10-2010 10:57
Znam kilku radnych z Karpacza co niektórzy mają swoje interesy w Karpaczu a potrafią zatrudniać ludzi na czarno. O czym to świadczy a no o tym jacy są praworządni. Jedna wielka ściema. Jak ktoś kto oszukuje państwo może uczestniczyć w jego strukturach?
~777 30-10-2010 14:25
Egon masz rację, może napiszemy tu co nie co? Zresztą tak jest wszędzie nie ma ludzi, którzy robią coś bezinteresowanie. Tacy już wymarli. Dlatego tak się pchają aby coś jeszcze dla siebie uszczknąć z tego korytka. Może tymi ludźmi w końcu zajmą się odpowiednie służby? Pozdrawiam.
~Jasień 31-10-2010 12:32
Jak się dostaną starocia z poprzedniej rady to będziemy mieli plemienną radę starszych. Trzeba ich wyeliminować w głosowaniu dla dobra Karpacza. Rafał na Burmistrza, oj będzie się działo!
~Emeryci tfu! 1-11-2010 7:50
Emeryci do piachu!!...ja jestem za młodszymi(nie mylić z młodzieżą bo 41 lat to nie nowicjusz) dlatego głosuję na Rafała Gerstena; jakby chciał iść na kasęto nie obrał by takiego kierunku tylko z jego pomysłami dawno by się wyniósł z Karpacza do sąsiednich miejscowości gdzie z otwartymi rękami przyjmują takich pomysłodawców bo im zależy i tam by zarobił zdecydowanie więcej ale jak widać zależy mu bardziej na interesie lokalnym choć niejeden by się już zniechęcił przy takiej sitwie.....tak więc do dzieła młodzieży!!! walczmy o swoje!!
~ 2-11-2010 10:16
ad.~Emeryci tfu! z 7:50. Swego czasu w komentach "Jelonki" ogłosiłem 31 pażdziernika DNIEM STARCA, wskazując na potrzebę ogłoszenia tego dnia wolnym od pracy. Dzień ten wraz z 1 listopada mógłby wydłużyć ilość dni wolnych, które odpowiednio zespolone stworzyłyby warunki do relakso-świętowania. Ponadto starcom uświadomiono by, że pod DNIU STARCA jest ŚWIĘTO ZMARŁYCH. Zatem nie wysyłaj emerytów do piachu. Jestem też za tym aby ster samorządowców dzierżyli ludzie, którzy nie są emerytami. W szczególności na zasłużoną emeryturę powinien przejść Zdzisław Pietrowski /ma zawieszoną emeryturę/ - wójt Gminy Mysłakowice, I Górnik Kotliny Jeleniogórskiej. Pozdrawiam DOLNOŚLĄZAK.
~kpt. Bomba 5-11-2010 0:41
Rafał, jestem za Tobą! Wierzę w rozsądek mieszkańców Karpacza.
~karpacz 5-11-2010 18:29
Rafał Rafał a on jeszcze nic nie przedstawił-widziałem program Malinowskiego i Łazanowskiego a Rafałek tylko trąbi o kolejce -gość który nie ma wyższego wykształcenia ma zostać Burmistrzem? Myślę że instruktor narciarski to i tak dużo.Malinowskiego program wiadomo tak jak zawsze ale Łazanowki ma inne świerze spojrzenie na Karpacz i mieszkańców.
~w'kurzony 9-11-2010 22:29
Głosuję na Rafała Gerstena, chcę ocalić Karpacz od bezmyślnych włodarzy, którzy pozwalają betonować wszystko wokół. Dość tego !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group