Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 6235
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przedszkolne epizody pod Szrenicą

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Niedziela, 24 stycznia 2010, 13:52
Aktualizacja: 13:53
Autor: Karolina
Fot. Organizator
Przedszkole Samorządowe nr 2 w Szklarskiej Porębie stara się wyróżnić na tle innych placówek, organizując już od kilku lat tzw. epizody przedszkolne. Oprócz tradycyjnych uroczystości pojawiają się tu także cykliczne zajęcia dzieci z ich rodzicami. Jednym z nich jest spotkanie walentynkowe, podczas którego dorośli i ich pociechy będą uczestniczyli we wspólnych zabawach oraz konkursach.

Do Przedszkola Samorządowego nr 2 uczęszcza 80 podopiecznych. Rodzice i dziadkowie są zadowoleni z panującej tam przyjaznej atmosfery. Potwierdzają to same dzieci, które lubią chodzić do tego przedszkola. Wychowawczynie z panią dyrektor na czele, starają się jak najbardziej urozmaicać czas przedszkolakom. – Codziennie wychodzimy na dwór, gdzie dzieci mogą teraz pozjeżdżać na tzw. ślizgach i sankach – opowiada Tamara Ulanowska, jedna z nauczycielek.

Podopieczni co roku biorą udział w Biegu Przedszkolaków odbywającym się w ramach Biegu Piastów. Wiele dzieci potrafi już jeździć na nartach zjazdowych i biegowych. Uczęszczają do klubów sportowych, a w ramach zajęć przedszkolnych odbywają wtorkowe treningi narciarskie.

Dyrektorka przedszkola, Maria Misztal od lat angażuje się w organizację różnych imprez sportowych na terenie Szklarskiej Poręby. Biorą w nich udział także jej podopieczni. Można tu wymienić zawody narciarskie w ramach Mistrzostw Przedszkolaków oraz Śniegostwory, czyli rodzinny konkurs rzeźby śniegowej. Harmonogram imprez i uroczystości w przedszkolu jest bardzo bogaty zarówno w imprezy sportowe, jak i wiele innych ciekawych wydarzeń. W najbliższym czasie odbędzie się tu Bal Karnawałowy oraz wspomniane już wspólne walentynki dzieci z rodzicami.

Na zdjęciach – impreza z okazji Dni: Babci i Dziadka. W trzech salach swoje występy miały najmłodsze 3-latki, średniaki (4- i 5-latki) oraz 6-letnie starszaki. – Dzieci były bardzo przejęte tym wydarzeniem. Przygotowywały się już od tygodnia, robiąc laurki dla swoich dziadków – opowiada wychowawczyni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ja to ja 24-01-2010 14:30
Moje córeczki tam uczęszczały i dowoziłam je tam z odległego końca miasta. Przedszkole jest super!!!! Cały personel zasługuje na pochwałę!!! Nie widziałam lepszego przedszkola dawno.
~ha 25-01-2010 11:58
a mi sie tam nie podoba i woze dziecko do przedszkola nr.1 , ono choc zaniedbane to przypomina placowke oswiatowa a nie jak na hucie wszystkie dzieci w 2 salkach sie kisza !!!
~ 25-01-2010 23:04
Cyt."Przedszkole Samorządowe nr 2 w Szklarskiej Porębie stara się wyróżnić na tle innych placówek, organizując już od kilku lat tzw. epizody przedszkolne. Oprócz tradycyjnych uroczystości pojawiają się tu także cykliczne zajęcia dzieci z ich rodzicami. Jednym z nich jest spotkanie walentynkowe, podczas którego dorośli i ich pociechy będą uczestniczyli we wspólnych zabawach oraz konkursach..." Wszystkie przedszkola tak się wyróżniają. Takie zajęcia i epizody odbywaja się od lat w jeleniogórskich przedszkolach.
~Tata 27-01-2010 21:30
Według mojej prywatnej opinii popartej wieloletnimi obserwacjami, jest to przedszkole godne polecenia każdemu rodzicowi. W szczególności pracujący tam personel zasługuje na pochwałę, dodatkowo w przedszkolu znajduje się 6 sal a nie jak napisał przedmówca tylko 2. Moja córeczka idzie o przedszkola uśmiechnięta i taka też z niego wraca. Panuje tam prawdziwa rodzinna atmosfera. Tak trzymać!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group