Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9023
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przedszkole integracyjne będzie miało parking

Wtorek, 3 lutego 2015, 8:08
Aktualizacja: Środa, 4 lutego 2015, 8:08
Autor: Angela
Jelenia Góra: Przedszkole integracyjne będzie miało parking
Fot. Angela
W tym roku wybudowany zostanie parking przy Miejskim Integracyjnym Przedszkolu nr 14 przy ul. Junaków w Cieplicach, do którego uczęszcza 160 dzieci, w tym 40 niepełnosprawnych. – Od ośmiu lat czekamy na tę inwestycję – mówi Joanna Konopka, dyrektorka placówki. – Obecnie nie mamy parkingu, zaledwie kilka przypadkowych miejsc, a dowiezienie niepełnosprawnego dziecka, jest dodatkowym obciążeniem dla rodziców – dodaje J. Konopka.

O konieczności budowy parkingu przy tej placówce mówiło się już znacznie wcześniej, czyli od momentu powstania tu oddziału integracyjnego w 2004 roku. Potrzeba stawała się coraz pilniejsza wraz z rozwojem przedszkola. Dzisiaj ma ono osiem oddziałów integracyjnych i jedną z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych sal rehabilitacyjnych w regionie. Mimo to, dotychczas nie znalazły się pieniędzy na to zadanie. W tym roku ta inwestycja była jednym z wniosków radnych złożonych do budżetu.

– Cieszymy się, że ten projekt przeszedł, bo naprawdę jest to jedna z pilniejszych potrzeb placówki – mówi dyrektorka Joanna Konopka. – Teraz niemal każdy rodzic jest zmotoryzowany. To spore ułatwienie szczególnie dla opiekunów dzieci niepełnosprawnych, które mają różne dysfunkcje, ale pod warunkiem, że jest gdzie zaparkować. U nas jest plac, na którym może powstać około 25- 30 miejsc postojowych. Ale jak na wszystko potrzebne są pieniądze. Teraz rodzice stają wzdłuż wąskich uliczek. Często tworzą się tu korki. Co ważne, chcemy by w ramach tego zadania powstały 3-4 miejsca dla inwalidów. To znacznie ułatwi życie osobom dowożącym niepełnosprawne pociechy, ale też niepełnosprawnym rodzicom – dodaje Joanna Konopka.

Placówka próbowała zdobyć środki na to zadanie zgłaszając go do budżetu obywatelskiego. Część formalną przeszła bez zarzutów, ale podczas głosowania przez mieszkańców projekt znalazł się na około 50 miejscu – na około 100 zgłoszonych. Zabezpieczenie pieniędzy na ten cel w budżecie, to gwarancja realizacji. Jednak o tym, w którym kwartale roku powstanie parking, zdecyduje Urząd.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group