Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 4846
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przedszkolaki w SP7 z twórczością matematyczną

Piątek, 31 marca 2017, 7:45
Aktualizacja: Sobota, 1 kwietnia 2017, 8:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przedszkolaki w SP7 z twórczością matematyczną
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz szósty Szkoła Podstawowa Nr 7 w Jeleniej Górze zaprosiła w swoje progi dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli na Matematyczne Prezentacje Twórczości Dziecięcej. Wczorajsza (30.03) zabawa odbywała się pod hasłem „Matematyka w krainie czarów”.

Organizatorzy chcą w ten sposób rozbudzać zainteresowania zagadnieniami matematycznymi i logicznymi, kształtować inwencję twórczą dziecka w zakresie działań muzycznych i plastycznych, a także doskonalić umiejętności współpracy w zespole. Prezentacje poszczególnych przedszkoli oceniały: Sylwia Raban - instruktor muzyki dawnej i nauczyciel rytmiki w Młodzieżowym Domu Kultury oraz wicedyrektorka SP 7 Bogusława Kapelarz, które podkreślały, że wspaniałe występy mogły spowodować jedynie słuszną decyzję, że wszyscy uczestnicy są zwycięzcami.

- Inspiracją do przygotowania imprezy stała się opowieść o przygodach małej Alicji w Krainie Czarów. Wydają się one niemożliwe i nielogiczne, jednak to tylko pozory. W rzeczywistości Lewis Carroll stworzył ją na bazie własnej wiedzy naukowej oraz niesamowitej wyobraźni. Ukończył studia matematyczne na Uniwersytecie Oxfordzkim i opublikował aż 250 prac naukowych dotyczących matematyki, logiki i kryptografii. Zawsze interesowały go zagadki matematyczne i gry liczbowe – powiedziała inicjatorka wydarzenia Beata Kieta - nauczycielka matematyki w „Siódemce”.

Dla wszystkich przedszkoli przewidziane były nagrody – gry planszowe i słodycze. Była to też okazja, aby dzieci po raz kolejny bawiły się w murach szkoły, którą być może w przyszłości zasilą jako uczniowie. - Spotkania z ościennymi przedszkolami stały się już tradycją naszej szkoły. Od lat uczestniczą w festynach sportowo-rekreacyjnych, zimowych impresjach artystycznych, mikołajkach, lekcjach matematyki i angielskiego – wymieniała wicedyrektor SP 7. - Chcemy pokazać, że nasza szkoła jest wesoła, przyjazna, bezpieczna, a zajęcia nie muszą być nudne – dodała Bogusława Kapelarz.

Niewątpliwą atrakcją dla maluchów był też pokaz eksperymentów przygotowanych przez uczniów klasy IV a: Antoni Jeremenko zaprezentował „Wrzący wulkan”, Anna Kieta „Czekoladową sztuczkę”, Oliwia Sokołowska „Lampę bąbelkową”, Marcel Turwanicki „Przyciągające się figury karciane”, a Jakub Paradysz „Magiczne światełko”.

W matematycznej zabawie wzięły udział dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 27, Niepublicznego Przedszkola „Piątka”, Miejskie Przedszkole Nr 4 oraz Miejskie Przedszkole Nr 2. Przed rozdaniem nagród uczestnicy mogli obejrzeć taniec karcianych figur w wykonaniu uczniów klasy II c.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group