Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5128
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przedszkolaki świętowały z pułkownikiem

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 10 listopada 2018, 7:02
Aktualizacja: Niedziela, 11 listopada 2018, 6:30
Autor: WAC
Fot. WAC
Pułkownik Marek Gołębiowski, prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników Radar był honorowym gościem wczorajszych (9.11) obchodów z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości w Miejskim Przedszkolu nr 13.

Tego dnia w MP nr 13 na każdym kroku można było spotkać biało – czerwone akcenty. Również dzieci przyszły tego dnia ubrane w stroje w barwach narodowych.

Uroczystości w przedszkolu rozpoczęły się wciągnięciem na masz flagi narodowej, po czym dzieci odśpiewały cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie w sali jednej z grup maluchy spotkały się z płk. Markiem Gołębiowskim. Z wielkim zainteresowaniem dzieci słuchały opowieści wojskowego, między innymi o tym jak doszło do tego, że Polska po zaborach odzyskała niepodległość. Dla swojego gościa maluchy przygotowały bogaty program artystyczny, którego główną atrakcją był odtańczony przez starszaki z grupy „Biedronek” poloneza. Wraz z pułkownikiem dzieci śpiewały też pieśni żołnierskie.

- Bardzo się cieszę, że mogłem być dziś z przedszkolakami i serce rośnie, jak się patrzy na takich małych patriotów – mówi płk M. Gołębiowski. - Jestem dumny, że tak pięknie dzieci śpiewały hymn i rozpoznają nasze symbole narodowe. Cieszę się, że w tak patriotycznym duchu przygotowywane są do szkoły. Dziś było widać ich wielką prace i zaangażowanie w przygotowanie tego pięknego programu na tę jakże ważną rocznicę. Piękna sprawa, gratulację dla dzieci, dyrekcji oraz grona opiekunów.

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Bambo 10-11-2018 16:33
"Brawo ty, brawo wy"... Pani Dyrektor, Panie Nauczycieli - dziękuje za to co robicie. Przedszkole Miejskie nr 13 - jednym z najlepszych przedszkoli w Jeleniej Górze... Szacunek dla honorowego gościa Pana Pułkownika....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group