Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 2611
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przedszkolaki spod Snieżki na olimpiadzie w Niemczech

Środa, 12 października 2011, 8:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Przedszkolaki spod Snieżki na olimpiadzie w Niemczech
Fot. Organizator
Dzieci z Miejskiego Przedszkola w Karpaczu uczestniczyły w międzynarodowej Olimpiadzie Przedszkolnej w partnerskim mieście Reichenbach. Organizatorzy postawili na naukę przyrody i sport.

Myślą przewodnią olimpiady, która odbyła się w miniony weekend, była idea „Przez naukę przyrody i sport poznajemy nowe zagadnienia w tym rolę dżdżownic w przyrodzie”. W trakcie zawodów dzieci zaliczały 13 konkurencji w tym między innymi: rozpoznawały głosy ptaków, rysowały dżdżownice na podarowanych im plecakach, budowały skrzynkę z hodowlą dżdżownic, którą następnie otrzymały na własność do przedszkola celem dalszej obserwacji rozwoju zjawiska przyrodniczego. Rozpoznawały również zmysłami dotyku i węchu zioła, układały na czas grę memmory oraz uczestniczyły w konkurencjach sportowych, takich jak m.in. mały slalom.

– Olimpiada powstała w wyniku dwóch projektów polsko-niemieckiego i niemiecko-czeskiego stąd uczestnictwo w olimpiadzie ok. 150 dzieci z zaprzyjaźnionych z Reichenbach oraz miast z Czech, Niemiec i jednego miast z Polski - Karpacza. Ponad 30 przedszkolaków z Karpacza wzięło udział w tych zmaganiach,. W listopadzie na wymianę przyjedzie do nas nauczyciel z Niemiec do przedszkola, a do Reichenbach pojedzie dwóch nauczycieli z Karpacza – powiedział Ryszard Rzepczyński, zastępca burmistrza Karpacza.

W nagrodę dzieci otrzymały medale, które osobiście wręczał im burmistrz Reichenbach, a także plecaki oraz puchar dla przedszkola, trzy owocowe drzewka przyjaźni i gry rozwojowe typu memmory.

Olimpiada organizowana była w ramach Projektu Skrzaty w Europie - 2 Etap współfinansowanej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego”- w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska- Saksonia 2007-2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group