Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6552
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przedszkolaki prezentowały talenty plastyczne

Środa, 2 marca 2016, 7:41
Aktualizacja: Czwartek, 3 marca 2016, 7:36
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Przedszkolaki prezentowały talenty plastyczne
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Najbardziej uzdolnione maluchy ze wszystkich jeleniogórskich przedszkoli prezentowały swoje talenty podczas III Przeglądu Prac Plastycznych zorganizowanego przez Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 14 w Jeleniej Górze. Tematem prac była „ulubiona zabawka”. Przegranych nie było, a nagrodą, poza dyplomami i prezentami rzeczowymi, była wizyta w sali doświadczania świata.

Przegląd przygotowały nauczycielki MIP nr 14: Renata Michalska, Katarzyna Ćwiertka, Małgorzata Płonczkier.

Udział w przeglądzie plastycznym wzięły trzyosobowe drużyny z jeleniogórskich przedszkoli miejskich. Zadaniem dzieci było wykonanie prac plastycznych – dowolną techniką – przedstawiających ulubioną zabawkę. Na kartkach papieru pojawiły się kolorowe postacie bajkowe, a także misie, ciuchcie, samochodziki, lalki i wiele innych. Po wykonaniu prac dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek, a po nim otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

- Nasza impreza ma formę przeglądu, podczas którego nagradzani są wszyscy mali twórcy – mówi Joanna Konopka, dyrektor Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14 w Jeleniej Górze. – Nie chodzi tu bowiem o rywalizację, bo trzyosobowe zespoły są już wybierane w przedszkolach, ale o dobrą zabawę i zachętę do rozwijania talentów plastycznych dzieci. Z wszystkich prac powstanie wystawa, która w najbliższym czasie będzie prezentowana w naszym mieście – dodaje organizatorka.

Na tym jednak imprezy nie zakończono. Niespodzianką była wizyta w nowej sali doświadczania świata, w której prowadzone są terapie m.in. światłem i dźwiękiem. Maluchy mogły pobawić się na wodnym łóżku czy bujanych elementach, a także w basenie z kulkami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group