Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 7196
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przedłużenie śledztwa ws. śmierci Magdaleny Ż.

Sobota, 28 kwietnia 2018, 11:02
Autor: WAC
Jelenia Góra: Przedłużenie śledztwa ws. śmierci Magdaleny Ż.
Fot. Użyczone
W poniedziałek 30 kwietnia minie rok od tragicznej śmierci Magdaleny Ż. z Bogatyni. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu wniosek o przedłużenie śledztwa w sprawie zabójstwa Polki w Egipcie.

W toku śledztwa zgromadzono obszerny materiał dowodowy obejmujący między innymi szereg zabezpieczonych dokumentów, w tym znajdujących się na elektronicznych nośnikach danych, opinie biegłych z zakresu różnych specjalności, w tym medycyny sądowej, toksykologii, biologii, informatyki, psychiatrii i psychologii. Poddano oględzinom zabezpieczone dowody, między innymi zawartość bagażu pokrzywdzonej, uzyskano liczne dane teleinformatyczne. Przesłuchano w charakterze świadków członków rodziny pokrzywdzonej, jej byłych partnerów, znajomych, osoby podróżujące z nią samolotem, a także przebywające z nią na terenie Egiptu, w sumie 174 osoby.

Analizie biegłych psychiatrów i psychologa został także poddany materiał dowodowy w zakresie nietypowego zachowania pokrzywdzonej podczas podróży oraz pobytu na terenie Egiptu i jego możliwego podłoża. Polski prokurator oraz patomorfolog brali udział w sekcji zwłok przeprowadzonej na trenie Egiptu. Czynność ta była następnie wykonywana także w Polsce. W sprawie wykonano także inne czynności procesowe. Przeprowadzone czynności nie wykazały, aby wobec pokrzywdzonej stosowana była przemoc o podłożu seksualnym lub jakakolwiek inna. Nie stwierdzono również, aby mogła paść ofiarą procederu handlu ludźmi. Wszystko wskazywało, że bezpośrednią przyczyną zgonu Magdaleny Ż. były obrażenia odniesione przez nią na skutek upadku z dużej wysokości.

W ostatnim czasie do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze wpłynął z Egiptu raport przekazany w ramach międzynarodowej pomocy prawnej, obejmujący obszerną informację o przeprowadzonych przez tamtejsze organy ścigania czynnościach procesowych, między innymi w zakresie zeznań przesłuchanych osób oraz wyników przeprowadzonych przez biegłych badań, w tym z zakresu toksykologii i sekcji zwłok pokrzywdzonej. Wskazane w opisanym dokumencie informacje, istotne z punktu widzenia prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze postępowania, wymagają dalszej weryfikacji procesowej. Prokuratura zamierza powołać biegłych celem wydania opinii uzupełniających w konfrontacji z materiałami przekazanymi przez stronę egipską oraz wykona inne niezbędne czynności dla wszechstronnego wyjaśnienia sprawy, których konieczność wynika z treści raportu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group