Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3792
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przed sezonem zimowym schroniska w gotowości

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 2 listopada 2009, 8:44
Aktualizacja: 8:44
Autor: TEJO
Fot. Picassa web
Nowe instalacje grzewcze, wymienione dachy i okna oraz zapas opału na zimowe miesiące: to wszystko gwarantuje turystom, że podczas zimowego wypoczynku znajdą ciepłe schronienie.

– Szczeliniec, Strzecha Akademicka, Samotnia i Perła Zachodu – w tych schroniskach wymienionych przez Polską Gazetę Wrocławską zainwestowano sporo pieniędzy na konieczne remonty i modernizacje. Obiekty położone w wysokich górach są obecnie bardzo nowoczesne. – Mają kolektory słoneczne do podgrzewania wody oraz nowoczesne instalacje grzewcze – czytamy.

Narzekający na przeciągi w Samotni i Strzesze Akademickiej zastaną tam wymienione okna. Gospodarzom pozwoli to na oszczędności w kosztach ogrzewania. W schronisku „Odrodzenie”, które od wiosny ma nowych gospodarzy, działa nowe centralne ogrzewanie i zmodernizowana kuchnia, już oceniana jako jedna z lepszych w karkonoskiej ofercie gastronomicznej.

PGWr zauważa, że w obiekcie, dotąd pozbawionym bieżącej wody, zainstalowano sieć wodociągową i kłopot zniknął. Nie ma też problemu z zatrudnieniem personelu do pracy w niecodziennych warunkach. Teraz tylko gospodarze obiektów czekają na bardziej obfite opady śniegu i turystów, których biały puch zwabi w góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~zaciekawiona 2-11-2009 17:46
Zwłaszcza PERŁA ZACHODU leży WYYYSOKOO w górach. A ogrzewanie to jakie mają ekologiczne czyli wiercone w ziemi i mają teraz ,,pompy ciepła" B R A W O. Ciekawe czy to UE pomogła czy cóś ???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group