Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4000
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Przed sezonem zimowym schroniska w gotowości

Poniedziałek, 2 listopada 2009, 8:44
Aktualizacja: 8:44
Autor: TEJO
REGION: Przed sezonem zimowym schroniska w gotowości
Fot. Picassa web
Nowe instalacje grzewcze, wymienione dachy i okna oraz zapas opału na zimowe miesiące: to wszystko gwarantuje turystom, że podczas zimowego wypoczynku znajdą ciepłe schronienie.

– Szczeliniec, Strzecha Akademicka, Samotnia i Perła Zachodu – w tych schroniskach wymienionych przez Polską Gazetę Wrocławską zainwestowano sporo pieniędzy na konieczne remonty i modernizacje. Obiekty położone w wysokich górach są obecnie bardzo nowoczesne. – Mają kolektory słoneczne do podgrzewania wody oraz nowoczesne instalacje grzewcze – czytamy.

Narzekający na przeciągi w Samotni i Strzesze Akademickiej zastaną tam wymienione okna. Gospodarzom pozwoli to na oszczędności w kosztach ogrzewania. W schronisku „Odrodzenie”, które od wiosny ma nowych gospodarzy, działa nowe centralne ogrzewanie i zmodernizowana kuchnia, już oceniana jako jedna z lepszych w karkonoskiej ofercie gastronomicznej.

PGWr zauważa, że w obiekcie, dotąd pozbawionym bieżącej wody, zainstalowano sieć wodociągową i kłopot zniknął. Nie ma też problemu z zatrudnieniem personelu do pracy w niecodziennych warunkach. Teraz tylko gospodarze obiektów czekają na bardziej obfite opady śniegu i turystów, których biały puch zwabi w góry.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
368
Tak
29%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group