Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2998
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przecieranie zamkniętych szlaków. Szynobusem

Wtorek, 7 czerwca 2011, 8:13
Aktualizacja: 8:14
Autor: Agrafka
W nadchodzący czwartek odbędzie się promocyjny przejazd szynobusem na trasie Zgorzelec – Jelenia Góra, organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Pojazdy skorzystają z nieczynnego od jakiegoś czasu torowiska na odcinku ze Zgorzelca do Lubania.

– Ten przejazd jest jednym z elementów przygotowań do uruchomienia połączeń „aglomeracyjnych” w rejonie Jeleniej Góry przez Urząd Marszałkowski i spółkę Koleje Dolnośląskie. Nie ukrywam, że elementem tego procesu jest także uruchomienie „tramwaju miejskiego”, Szybkiej Kolei Miejskiej w Jeleniej Górze najbliższych okolicach – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

W podróż promocyjną wyjadą dwa szynobusy, w jednym będą jechać dzieci – uczniowie różnych szkół z gmin na trasie przejazdu, a w drugim – głównie samorządowcy z miejscowości leżących na trasie przejazdu i dziennikarze.
Szczególnie interesującym może być odcinek ze Zgorzelca do Lubania, albowiem jest w ostatnim czasie nieczynny. Jego uruchomienie spowoduje, że podróż ze Zgorzelca do Jeleniej Góry wydatnie się skróci.

Szynobusy wyjadą ze Zgorzelca o godz. 9. 01. Odjazd z Lubania 9.37, z Gryfowa – 10.02, przyjazd do Jeleniej Góry – 10.56.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group