Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 3832
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przebudowa ścieżki rowerowej przedłuża się

Środa, 16 września 2015, 7:55
Aktualizacja: Wtorek, 22 września 2015, 16:22
Autor: Katarzyna Pruś
Jelenia Góra: Przebudowa ścieżki rowerowej przedłuża się
Fot. Katarzyna Pruś
Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na ukończenie zabobrzańskiej ścieżki pieszo – rowerowej wzdłuż ulicy Ogińskiego w Jeleniej Górze. Termin zakończenia robót zaplanowano na 8 września. W ciągu siedmiu dni, tj. do 15 września, budowla miała zostać oficjalnie odebrana. Nasz Czytelnik poinformował nas, że końca prac na razie nie widać…

Powstająca ścieżka rowerowa wykonywana jest w ramach zamówienia publicznego polegającego na wykonaniu robót budowlanych pod nazwą ”Przebudowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ulicy Ogińskiego – włączając Zabobrze w system istniejących dróg rowerowych w Jeleniej Górze”. W ogłoszonym przez Miasto Jelenia Góra przetargu nieograniczonym wygrała firma budowlana „KAMA”. Szacowana wartość zamówienia to powyżej 30 000 euro, z czego część pokryją fundusze unijne.

W dostępnym na stronie UM Jeleniej Góry BIP-ie możemy znaleźć projekt umowy między zleceniodawcą, czyli Miastem Jelenia Góra, a wykonawcą robót. Zgodnie z umową mieszkańcy już dziś (16.09) powinni w pełni korzystać z oddanej do użytku ścieżki pieszo-rowerowej. Nasz Czytelnik, niestety, miał rację. Tymczasem ścieżka to nadal plac budowy.

Ciągnący się od strony sklepu „Jubilat” trakt jest już pokryty warstwą asfaltu. Nie ukończono jednak pobocza, na którym co parę metrów można napotkać górkę skruszonego asfaltu czy niewykorzystanych betonowych płyt. Idąc dalej, jesteśmy zmuszeni poruszać się po podłożu jedynie przygotowanym pod wylanie asfaltu, a już po kilku metrach zatrzymuje nas znak zakazu wstępu. Choć za znakiem zakazu trwają intensywne prace budowlane, to pieszy lub rowerzysta staje w tym momencie nie tylko przed barierką uniemożliwiającą wejście, ale także przed niemałą zagadką. Znak wyraźnie zakazuje nam dalszego poruszania się tą drogą, ale nikt, ani nic nie wskazuje, gdzie można iść dalej. Pozostaje nam przejść po łące przy pobliskim kiosku i skręcić z trasy lub, łamiąc przepisy drogowe, przejść wprost przez ruchliwą jezdnię, na drugą stronę pobocza, gdzie i tak nie ma chodnika.

W urzędzie miasta dowiedzieliśmy się, ze termin realizacji zadania został przedłużony do 08 października z uwagi na wykonywane w obrębie placu budowy prace instalacyjne na sieci wodociągowej na zlecenie PWIK WODNIK. Ponadto prowadzone też były prace związane z przebudową sieci ciepłowniczej. Prace te kolidowały z realizacją robót drogowych, dlatego też nastąpiło opóźnienie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
502
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group