Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 9573
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Prowizoryczne łatanie dziurawych ulic

Środa, 10 lutego 2010, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Prowizoryczne łatanie dziurawych ulic
Fot. TEJO
Z jeleniogórskich traktów mają zniknąć dziury. Drogowcy już od dziś pojawią się m.in. w al. Wojska Polskiego, ulicach Jana Pawła II, Wrocławskiej, Wolności, Korczaka, Mickiewicza, Spółdzielczej, Okrzei i na placu Wyszyńskiego.

Decyzja o załataniu najgłębszych dziur w jeleniogórskich drogach zapadła w miniony poniedziałek. Ze względu na zamarznięty grunt prace obejmą tylko największe ubytki w jezdniach.
– Wcześniej dziury, które pojawiły się w drogach były zabezpieczone materiałem kamiennym. Obecnie podjęliśmy decyzję o uruchomieniu specjalnego kotła, w którym produkuje się gorącą masę bitumiczną, która wypełni największe dziury – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora miejskiego zarządu dróg i mostów Jeleniej Górze.

Z realizacją tego zadania mamy pewne dylematy, bo grunt jest mocno zmrożony na głębokość 60 – 70 cm. Jest w nim zamarznięta woda, która w chwili włożenia do dziur gorącej masy zacznie się topić i wypływać na wierzch. Niemniej jednak bezpieczeństwo kierujących jest najważniejsze.

Dziury znikną też w ulicy Spółdzielczej, która zostanie naprawiona w ramach reklamacji. Prace przewidziane są również na drodze krajowej nr 30 przy wylocie na Zgorzelec.

– Obecnie uzupełnimy ubytki powstałe w tej drodze, kierowcy jeżdżą tam bowiem bardzo szybko. W przyszłości planowana jest tam przebudowa całego wyjazdu w kierunku Zgorzelca. Mamy na to projekt i pozwolenie na budowę. Czekamy jednak na pieniądze – wyjaśnia J. Bigus.

Prace na jeleniogórskich drogach rozpocznie już dzisiaj Kółko Rolnicze Siedlęcin. W trakcie uzupełniania nawierzchni utrudnienia na drogach mają być nieznaczne. Ile pieniędzy pochłonie łatanie dziur? Nie wiadomo. Koszty będzie można podliczyć dopiero po zakończeniu napraw.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
674
Tak
58%
Nie
42%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Kultura
"Jak u Hitchcocka" – koncert dla Norwida
 
112
Samochód sam powiadomił służby!
 
Piłka nożna
Prowadził klub z ekstraklasy, teraz czas na Karkonosze!
 
Polityka
Janowice Wielkie: Zawadzki vs. Pawłowicz
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group