Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8811
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Protestowali pod cyrkiem

Poniedziałek, 4 czerwca 2018, 12:16
Aktualizacja: Wtorek, 5 czerwca 2018, 11:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Protestowali pod cyrkiem
Fot. Przemek Kaczałko
Miłośnicy zwierząt protestowali w minioną niedzielę na jeleniogórskim Zabobrzu, gdzie odbyły się pokazy cyrkowe z udziałem zwierząt. Jak podkreślają uczestnicy, nie chodzi tylko o ten konkretny cyrk, lecz o wszystkie, które za pomocą tresury wykorzystują zwierzęta.

Organizatorzy nie kryli rozczarowania niską frekwencją na proteście, bowiem na portalu społecznościowym zainteresowanie było bardzo duże - dopływały do nich wyrazy wsparcia i deklaracje przybycia.

- Jesteśmy przeciwni wykorzystywaniu dzikich zwierząt w cyrkach i robieniu im krzywdy - podkreśliła Magdalena Wrzosek, organizatorka protestu. - W każdym cyrku, gdzie wykorzystywane są zwierzęta, są one przetrzymywane w ciasnych klatkach, sa źle traktowane, torturowane podczas tresur - zapewnia M. Wrzosek.

W Jeleniej Górze kilka lat temu przewijał się temat zakazu organizacji cyrków ze zwierzętami na terenach miejskich. Wnioskował o to radny Rafał Szymański, poparcie wyrażał też prezydent Marcin Zawiła, ale jak się okazuje, nadal na terenie należącym do miasta kontrowersyjne widowiska są organizowane.

- Zwierzęta są rażone prądem, trzymane są w klatkach - to nie jest ich naturalne środowisko. Powinny być na wolności - argumentuje pan Tomasz, uczestnik protestu.

Zapytaliśmy przedstawiciela prezydenta, dlaczego mimo deklaracji nadal są wydawane zgody na organizację takich imprez.

- Nie było zgody prezydenta, żeby tam stanął cyrk. W zeszłym roku prosiliśmy, aby instytucji, gdzie jest tresura zwierząt, na tereny miejskie nie wpuszczać - zapewnia Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, który dodaje również, że będzie przeprowadzona rozmowa z urzędnikiem, który taką zgodę wydał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
423
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group