Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 5432
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Promocja książki z serii „Źródła Cieplickie"

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 12 września 2017, 12:59
Aktualizacja: 13:07
Autor: M–P
Fot. Muzeum Przyrodnicze
Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze, Parafia Rzymsko – Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela i Kolegium Pijarów w Jeleniej Górze serdecznie zapraszają 15 września na godz. 18.30 do Pałacu Schaffgotschów (Plac Piastowski 27), na promocję kolejnej książki (czwartej), z serii "Źródła Cieplickie".

Tym razem będzie prezentowana praca O.Adama Pitali, pt. "Dzieje kościoła prepozytury cystersów w Cieplicach", którą napisał w cieplickim Kolegium Pijarów w latach 1947 – 1948. Opracowując to dzieło korzystał z istniejącej jeszcze w Cieplicach, Biblioteki Schaffgotschów (w tym czasie nosiła nazwę: Biblioteka Śląska im. S. Bandtkego w Cieplicach Śląskich Zdrój). Jest to pierwsze wydanie tej książki, zaopatrzone słowem wstępnym prowincjała Zakonu Pijarów w Polsce, O. Józefa Matrasa.

O kontekście napisania tego dzieła, oraz o jego autorze opowiadać będą: Stanisław Firszt, dyrektor Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze oraz O. Eugeniusz Grzywacz SP, dyrektor ośrodka Wiara i Kultura w Hebdowie pod Krakowem.

Tego dnia książkę będzie można nabyć po promocyjnej cenie.

Do chwili obecnej z serii "Źródła Cieplickie" ukazały się:
1. Caspar Schwenckfeldt (tłum. A. Paczos), Dokładne opisanie jeleniogórskiego ciepłego zdroju położonego na Śląsku pod Karkonoszami, Jelenia Góra – Cieplica 2011
2. Arkadiusz Kuzio – Podrucki, Schaffgotschowie, Panowie na Chojniku i Cieplicach, Jelenia Góra – Cieplice 2013
3. R. Eysymontt, S. Firszt, A. Kozieł, Cystersi na tle dziejów Cieplic, Jelenia Góra – Cieplice 2017

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group