Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 2520
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Promesy na usuwanie skutków katastrof żywiołowych

Poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 14:14
Aktualizacja: 14:17
Autor: J–T
Region: Promesy na usuwanie skutków katastrof żywiołowych
Fot. Jarosław Tarnowski
Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak w towarzystwie senatora Krzysztofa Mroza oraz posłanki Marzeny Machałek rozdał samorządom promesy na usuwanie skutków katastrof żywiołowych. W naszym regionie największe wsparcie otrzymał powiat jeleniogórski na przebudowę drogi powiatowej Wojanów–Trzcińsko (1,9 mln. zł) oraz gmina Podgórzyn na odbudowę ul. Czerwona Dolina w Sosnówce (1,140 mln zł).

Pozostałe dotacje otrzymali: Szklarska Poręba na przebudowę ulicy Sanatoryjnej (750 tys. zł), Janowice Wielkie na odbudowę drogi w tej miejscowości (470 tys. zł), Karpacz na odbudowę nawierzchni i wykonanie odwodnienia w ciągu ul. Bema (220 tys. zł), miasto Jelenia Góra na odbudowę kładki przy ul. Witosa (150 tys. zł), Stara Kamienica na odbudowę mostu na potoku Młynówka w Rybnicy (100 tys. zł) oraz Mysłakowice na remont mostu na potoku Jedlica w Łomnicy (80 tys. zł).

- Cieszę się, że niezbędne środki zostały przyznane i samorządy będą mogły przystąpić szybko do realizacji inwestycji usuwających zniszczenia mówi senator Krzysztof Mróz, wiceprzewodniczący komisji finansów i budżetu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group