Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 6792
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Promesy dla gmin i miast powiatu jeleniogórskiego

Poniedziałek, 23 lutego 2015, 8:20
Aktualizacja: 8:24
Autor: Mea
Region: Promesy dla gmin i miast powiatu jeleniogórskiego
Fot. UG Mysłakowice
Burmistrzowie i wójtowie otrzymali promesy na usuwanie skutków powodziowych z rąk Stanisława Huskowskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji oraz Tomasza Smolarza, wojewody dolnośląskiego.

To pierwsza w tym roku transza promes na usuwanie zniszczeń w wyniku klęsk żywiołowych dla dolnośląskich samorządów. Dofinansowanie dla gmin i powiatów przeznaczone jest na remonty lub odbudowę infrastruktury. Pomoc udzielana jest z rezerwy celowej budżetu państwa. Łączna wysokość przyznanych promes w pierwszej transzy 2015 r. to 93 mln złotych. Trafią one do 76 samorządów, czyli 64 gmin i 12 powiatów. Jest to kontynuacja pomocy udzielonej gminom i powiatom Województwa Dolnośląskiego w latach 2009 – 2014.

Najwięcej, bo po 1 mln 900 tys. zł otrzymały miasta turystyczne: Karpacz i Szklarska Poręba. Karpacz przeznaczy je na odbudowę m.in. ul. Kamiennej i Leśnej.

- W Szklarskiej Porębie zostanie przebudowana ul. Słowackiego oraz odbudowane będą umocnienia regulacyjne na potoku Szklarka, który w 2014 r. zalał posesje przy ul. Piastowskiej. Pieniądze, które zostaną z tych inwestycji przeznaczymy na kolejne remonty – mówił Janusz Wnuczak, zastępca kierownika Referatu Inwestycji Miejskich i Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta Szklarska Poręba.

Kowary otrzymały 1 mln 300 tys. zł na przebudowę chodnika przy ul. Kowalskiej oraz na remont ulicy Jaśminowej. Piechowicom przyznano 1 mln 100 tys. zł na pierwszy etap odbudowy kanalizacji deszczowej przy ul. Orzeszkowej i Prusa oraz odbudowę części ulic 1 Maja i Zawadzkiego w osiedlu Górzyniec.

Gminie Janowice Wielkie przyznano promesę w wysokości 1 mln 200 tys. zł. – Wkrótce ruszy przetarg na remont drogi w Radomierzu, po którym dopiero okaże się ile zostanie pieniędzy z promesy na pozostałe cztery plany remontów zgłoszonych wojewodzie – wyjaśnił Miłosz Kamiński, sekretarz Gminy Janowice Wielkie.

Gmina Mysłakowice otrzymała 1 mln 100 tys. zł, które planuje przeznaczyć na pierwszy etap remontu mostu we wsi Dąbrowica pomiędzy drogami nr 103, a 96, odbudowę mostu we wsi Karpniki na ul. Nadbrzeżnej, remont drogi na osiedlu Tęcza w Mysłakowicach, przebudowę drogi we wsi Karpniki przy ul. Nadbrzeżnej oraz przebudowę ul. Świerczewskiego w Łomnicy.

- Gmina Jeżów Sudecki otrzymała 500 tys. zł promesy na odbudowę części ul. Wrzosowej w Jeżowie Sudeckim oraz mostu nad potokiem Lipka w Chrośnicy – powiedział Mirosław Herdzik, sekretarz Gminy Jeżów Sudecki.

Promesa dla Gminy Stara Kamienica wyniosła 150 tys. zł, które przeznaczy na remont drogi we wsiach Kromnów i Stara Kamienica.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group