Czwartek, 23 marca
Imieniny: Feliksa, Pelagii
Czytających: 8319
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prokuratura: Tomasz T. usłyszy zarzuty

Piątek, 21 kwietnia 2017, 17:42
Aktualizacja: Sobota, 22 kwietnia 2017, 7:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Prokuratura: Tomasz T. usłyszy zarzuty
Fot. Przemek Kaczałko
Mężczyzna, który uciekał wczoraj wieczorem (20.04) przed policją i w Maciejowej uderzył w radiowozy, usłyszy jeszcze dzisiaj zarzuty – poinformowała Violetta Niziołek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. W zdarzeniu ucierpiało dwóch policjantów, z czego jeden opuścił już szpital.

- Wczoraj (20.04) około godziny 17:00 w miejscowości Opolno Zdrój w pow. zgorzeleckim doszło do rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W wyniku tego przestępstwa sprawca skradł samochód reanulat fluence – powiedziała Violetta Niziołek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. Następnie policjanci z Bogatyni poinformowali okoliczne jednostki, w tym jeleniogórską, o ucieczce sprawcy rozboju. Około godz. 19:00 na ulicy Wrocławskiej w Jeleniej Górze kierujący reanult na widok blokady ustawionej przez policjantów nie zwolnił i uderzył w radiowozy. Do szpitala przewieziono trzech policjantów, z czego jeden opuścił już szpital, a dwóch pozostało na obserwacji.

Jak poinformowała rzecznik prokuratury, funkcjonariusze doznali lekkich obrażeń ciała, ale musieli pozostać w szpitalu. Jeden z nich doznał amnezji wstecznej. Sprawcy również udzielono pomocy medycznej, a następnie został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. 40-letni mężczyzna posiadał dwa woreczki z amfetaminą, był trzeźwy.

Ustalono także, że dwa dni wcześniej Tomasz T. dokonał rozboju na starszej kobiecie, mieszkance Bogatyni, która znała napastnika. Dzisiaj zatrzymany ma usłyszeć zarzuty, ale jeszcze nie ustalono ich treści. Najprawdopodobniej napastnik ma także na koncie atak na księdza w Bogatyni przy użyciu kostki brukowej, do którego doszło również w czwartek. Mężczyzna nie został jeszcze przesłuchany, ale z pewnością prokuratorzy złożą wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Tomasz T. usłyszy zarzut dokonania przestępstwa rozboju oraz czynnej napaści na funkcjonariuszy policji. Mężczyzna był już wcześniej karany za drobniejsze czyny. Rzecznik prokuratury potwierdza, że w momencie zderzenia policjanci znajdowali się w radiowozach, ale nie potrafiła odpowiedzieć czy była to prawidłowo przeprowadzona blokada. - W takiej sytuacji bada się wszystkie okoliczności – podkreśliła V. Niziołek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
761
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group