Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7298
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Projekt Grechuta w Orient Expressie

Piątek, 27 stycznia 2012, 8:33
Aktualizacja: 10:52
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Projekt Grechuta w Orient Expressie
Fot. Organizator
Zespół Plateau i Martyna Jakubowicz 28 stycznia wystąpią w Orient Expressie. Koncert Projekt Grechuta to utwory Marka Grechuty w nowych, bardzo odważnych aranżacjach, jednak nie pozbawione uroku i magii nadanych im przez niezapomnianego mistrza Marka Grechutę.

Zespół Plateau jest muzycznie eklektyczny i trudny do zaszufladkowania, pomysłowo bawi się konwencją, sprawnie żongluje poezją, ironią, a jednocześnie jest pełen dystansu do świata i godnej pozazdroszczenia scenicznej energii. Koncert ten promuje czwartą płytę zespołu Plateau, która zawiera nowe, odważne wersje piosenek mistrza. Zespół jako gościa specjalnego zaprosił Martynę Jakubowicz.

Płyta „Projekt Grechuta” zdobyła ogólnopolską popularność. Producentem muzycznym jest Wojciech Waglewski, a oprócz niego na albumie wystąpili: Martyna Jakubowicz, aktorka Sonia Bohosiewicz, wokalista zespołu Pogodno - Jacek „Budyń” Szymkiewicz oraz Jacek Ostaszewski, członek legendarnej formacji Grechuty- Anawa. Patronat honorowy nad „Projektem Grechuta” objęła pani Danuta Grechuta - wdowa po artyście.

Od marca zespół zagrał 50 koncertów z tym materiałem, występując m.in. w warszawskiej Sali Kongresowej, Filharmonii Bałtyckiej i Krakowskiej, oraz przed półmilionową publicznością na Przystanku Woodstock. 10 września, ich koncert w Warszawie, transmitowany na żywo przez telewizyjną „Dwójkę”, otworzył jesienną ramówkę tej stacji. Album ten został nominowany do prestiżowej nagrody „Róże Gali 2011”.

Zespół jest świeżo po trasie koncertowej w Kanadzie i USA. Plateau oraz ich goście: Małgorzata Ostrowska, Marek Jackowski, Adam Nowak i Piotr Cugowski zagrali bardzo udane koncerty w Toronto, Chicago, Nowym Jorku (na Manhattanie) i dwa koncerty na Florydzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group