Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8285
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Procesja przeszła ulicami miasta

Czwartek, 26 maja 2016, 15:24
Aktualizacja: Sobota, 28 maja 2016, 8:21
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Procesja przeszła ulicami miasta
Fot. Przemek Kaczałko
Wierni Kościoła Rzymsko–Katolickiego przeszli w Boże Ciało (26.05) tradycyjną procesją od Bazyliki Mniejszej pw. Erazma i Pankracego do Kościoła Matki Bożej Królowej Polski i Kościoła pw. św. Franciszka przy ul. Morcinka. Po drodze przygotowano cztery ołtarze, a w uroczystości wzięły udział setki jeleniogórzan.

O godz. 10:30 w Bazylice Mniejszej rozpoczęła się msza, po której dzieci, młodzież i dorośli wspólnie przemaszerowali przez jeleniogórski Rynek dochodząc do pierwszego ołtarza przy ul. Długiej. Kolejne dwa zlokalizowano przy ul. Wolności (naprzeciwko Biedronki oraz przy skrzyżowaniu z Wojska Polskiego), a miejscem docelowym była parafia przy ul. Morcinka.

Tegoroczne Boże Ciało zbiegło się z Dniem Matki, co podkreślił ks. dziekan Bogdan Żygadło podczas przemówienia na finałowym przystanku procesji.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwana potocznie Bożym Ciałem to w kościele katolickim uroczystość liturgiczna ku czci najświętszego sakramentu. Wierni wspominają w ten sposób Ostatnią Wieczerzę oraz przeistoczenie chleba i wina w ciało i krew Chrystusa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (70)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group