Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8523
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Proces ws. śmiertelnego potrącenia na Spółdzielczej

Czwartek, 16 marca 2017, 7:47
Aktualizacja: Piątek, 17 marca 2017, 8:38
Autor: Mikołaj Bachur
Jelenia Góra: Proces ws. śmiertelnego potrącenia na Spółdzielczej
Fot. Mikołaj Bachur
Wczoraj (15.03) w Sądzie Rejonowym w Jeleniej Górze odbyła się rozprawa w sprawie potrącenia w sierpniu ubiegłego roku na przejściu dla pieszych przy ul. Spółdzielczej w Jeleniej Górze dwóch mężczyzn. Jeden z nich zmarł na miejscu, drugi został przewieziony do szpitala.

20-letni Filip P., oskarżony o spowodowanie tej tragedii, prosił na rozprawie o wybaczenie. Jaki wyrok mu grozi? – Mężczyzna wskutek nie zachowania rozlicznych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym uderzył w dwójkę pieszych. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat - mówi adwokat Dariusz Wanat. - Przy czym mamy sytuację, że człowiek jest młody, nie jest karany – dodaje mecenas.

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło 9 sierpnia ub. roku ok. godz. 21.50 na ul. Spółdzielczej. Wtedy Filip P. kierujący pojazdem marki Volkswagen Sharan, jadąc w kierunku centrum miasta, uderzył w pojazd marki Mercedes, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, a następnie w dwóch mężczyzn przechodzących przez to przejście. Jeden z potrąconych zmarł na miejscu, a drugi został przewieziony do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi..

Kolejna rozprawa odbędzie się 17 maja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (62)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group