Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8843
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jakuszyce: Proces ws. Barona

Środa, 20 lutego 2019, 6:03
Aktualizacja: Piątek, 22 lutego 2019, 11:27
Autor: WAC
Jakuszyce: Proces ws. Barona
Fot. użyczone
Swój finał na sali sądowej znajdzie sprawa owczarka podhalańskiego Barona, który w lutym ubiegłego roku został zabrany w trybie administracyjnym przez Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt z jednego z hoteli w Jakuszycach.

Przypomnijmy. O losie psa przebywającego w niewielkim kojcu przy hotelu poinformował Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt jeden z narciarzy. Zwierzę było chore i zaniedbane.

Obecny podczas interwencji lekarz weterynarii stwierdził, że Baron cierpi na przewlekłe, nieleczone zapalenie uszu, które powodowało u niego ogromny dyskomfort i ból – informował wówczas Konrad Kuźmiński z DIOZ. - Pies próbując walczyć z ogromnym świądem ocierał się o metalową siatkę, dodatkowo się raniąc. Pod skołtunioną pokrywą włosową na próżno można było szukać tkanki tłuszczowej. Podczas głaskania u zwierzęcia wyczuwalne były kości żeber oraz kręgosłupa, co wskazywało na jego niedożywienie.

Jak podaje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski, śledztwo prowadzone w tej sprawie zakończyło się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia przeciwko właścicielce psa.

Choć początkowo postępowanie w tej sprawie zostało umorzone, jednak po zaskarżeniu tej decyzji zostało wznowione – mówi T. Czułowski. - Kobiecie został postawiony zarzut z artykułu 35 Ustawy o ochronie zwierząt, czyli znęcania się nad zwierzęciem. Zarzut ten jest zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności. Termin pierwszej rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

Twoja reakcja na artykuł?

50
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
3%
Nudzi
6
7%
Smuci
7
8%
Złości
22
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
233
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
24%
Często
15%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group