Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7243
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Problemy na Polanie

Środa, 26 grudnia 2018, 6:13
Aktualizacja: Piątek, 28 grudnia 2018, 13:03
Autor: Paweł Guszała
Polana Jakuszycka: Problemy na Polanie
Fot. Paweł Guszała, DPiN
To, co dzieje się z budową Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej może niepokoić. Przypominamy, że wykonawca, który miał podjąć się realizacji tego zadania, w ostatnim czasie zrezygnował. Władze samorządu województwa były zmuszone ogłosić kolejny przetarg.

Jest szansa, że warta blisko 160 milionów złotych inwestycja ruszy na początku kwietnia przyszłego roku. Takie informacje wypływają obecnie z Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki. Trudno podzielić ten optymizm zwłaszcza, że rynek nie obfituje w zbyt wielu wykonawców, którzy mogliby podjąć się tak dużego zadania. Władze samorządu województwa mimo to uspokajają.

- To będzie przesunięcie o około 6 miesięcy. No niestety, rynek pracy jest taki jaki jest. Wykonawca uznał, że nie podoła temu zadaniu i postanowił się wycofać. Na pewno pewnym plusem dla samorządu i tej inwestycji jest to, że wadium w wysokości 2 mln zł będzie mogło być już zaangażowane na realizację zadania na Polanie Jakuszyckiej - mówi marszałek Cezary Przybylski.

Pieniądze wpłacił poprzedni wykonawca, który wycofując się z tej inwestycji uszczuplił swoją kasę o wspomniane 2 miliony złotych. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy burmistrza Szklarskiej Poręby Mirosława Grafa.

- Trochę mnie niepokoi to przesuwanie, ale jestem już umówiony na rozmowy z marszałkiem. Ja cały czas wierzę, że ta inwestycja dojdzie do skutku, ale uważam i zawsze uważałem, że modernizacja Polany Jakuszyckiej musi być zrobiona dość transparentnie. Nie może być niedomówień na różnym poziomie - czy jeśli chodzi o RDOŚ, czy KPN – kończy Mirosław Graf Burmistrz Szklarskiej Poręby.

Burmistrz Szklarskiej Poręby odniósł się do rezygnacji z prac w komisji grupy przyrodników, która miała opiniować budowę centrum sportów w Jakuszycach. Ich decyzja była podyktowana tym, że podobno nie został wykonany raport oddziaływania na środowisko. Dolnośląski Park Innowacji i Nauki broni się, że nie był do tego zobowiązany. RDOŚ miał jednak nałożyć na niego obowiązek opracowania analizy warunków ograniczania działań sportowo rekreacyjnych na polanie. Niezbędne badania w tej sprawie mają zostać przeprowadzone II kwartale 2019 roku, po wyłonieniu i podpisaniu umowy z nowym wykonawcą, można przeczytać w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej spółki.

Twoja reakcja na artykuł?

7
11%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
6%
Nudzi
6
9%
Smuci
13
20%
Złości
35
54%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group