• Sobota, 16 lutego 2019
  • Godz. 0:02
  • Imieniny: Daniela, Danuty, Julianny
  • Czytających: 7237
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Problem ze znakiem drogowym w Przesiece

Wiadomości: Region
Sobota, 14 września 2013, 8:05
Aktualizacja: Niedziela, 15 września 2013, 8:07
Autor: Mea
Fot. Czytelnik
– Znak zakazu ruchu w obu kierunkach, który znajduje się niedaleko Ośrodka Wypoczynkowego Chybotek w Przesiece Górnej, dotyczy drogi czy zatoki? – pyta mieszkaniec Borowic. Znak stoi bardzo blisko głównej trasy i skierowany jest na wprost do kierowcy. – Znak stoi na prywatnym terenie i nie dotyczy głównej trasy, a jedynie zatoki, z której korzystają autobusy MZK – wyjaśnił Marek Piwowarski, zastępca wójta Gminy Podgórzyn.

Przed O.W. Chybotek na skrzyżowaniu głównej drogi z zatoczką stoi znak B1, czyli zakazu ruchu w obu kierunkach. Pod znakiem jest zawieszona tabliczka z informacją, że teren za znakiem należy do O.W. Chybotek. Kierowcy jadący z dołu trasy muszą przez chwilę zastanowić się, czego właściwie dotyczy znak. Stoi bowiem blisko głównej ulicy i skierowany jest w stronę jadących kierowców.

- Z tego co wiem znak ten stoi tu od lat i dotyczy zatoczki. Możliwe, że został ustawiony za pozwoleniem poprzedniego właściciela ośrodka. Jestem współwłaścicielem Chybotka dopiero od trzech lat i nie miałem jeszcze czasu, by ustalić, czy ten znak powinien tu stać. Niewątpliwie teren, gdzie jest pętla autobusowa należy do nas, udostępniona jest autobusom MZK. Były już sytuacje, że kierowcy samochodów osobowych parkowali na zatoczce, przez co kierowcy autobusów mieli problem z zawróceniem. Możliwe, że z tego powodu został tu kiedyś ustawiony znak – powiedział Włodzimierz Małecki, współwłaściciel O.W. Chybotek.

- Nie zdarzyło się, by ktoś pytał o główną drogę, czy może jechać nią dalej za tym znakiem. Były jednak pytania, czy można dojechać tędy do Czech, bo tak kierowców prowadzi nawigacja GPS. Nie da się jednak tamtędy przejechać, bo ustawiony jest szlaban – dodał.

Czytelnik swoje pytanie o znak zadał Urzędowi Gminy Podgórzyn. Zastępca wójta Marek Piwowarki odpisał: „znak B1 postawiony jest na terenie działki stanowiącej własność osób prywatnych i dotyczy ośrodka „Chybotek” oraz pętli autobusowej. Znak nie został ustawiony przez tutejszy urząd oraz nie był przedmiotem wizji komisji bezpieczeństwa ruchu drogowego starostwa powiatowego w zakresie korzystania z drogi nr 114513D”.

- Znak został ustawiony niegdyś przez właścicieli Chybotka, którzy zgodzili się, by na ich terenie autobusy MZK miały swoją pętlę. Po raz pierwszy dotarło do nas zgłoszenie z problemem odczytania tego znaku - czy dotyczy drogi głównej, czy zatoczki – powiedział Marek Piwowarski.

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

rymcycymcy 14-09-2013 9:07
Pętla autobusowa w prywatnych rękach !! :) ...to zawłaszczenie to jakiś sPiSek ! :)
~mm 14-09-2013 9:13
Jakiś slepy i ograniczony człek z Borowic ma problem tam gdzie go nie ma i już artykuł ? Nprawde nie macie juz tematów jak widać. Znak ewidentnie wskazuje na zatoczkę.
~Do 09:13 14-09-2013 9:49
Moze grzeczniej!!! Kultura osobista, to wyznacznik inteligencji. Brak Ci kultury, wiec nie masz pewnie wiele madrosci w sobie! Basta "panie"
~RALLYACTION 14-09-2013 10:43
Łojezu,gdyby zwracać uwagę na wszystkie znaki stawiane przez.... to wogóle można oddać prawo jazdy.
~hahaha 14-09-2013 11:53
Kpiny , bylem tam kilka razy i nigdy nie mialem problemu z tym znakiem , ewidentnie widac ze chodzi o zatoczke :/
~hahaha 14-09-2013 11:54
jak ktos ma problem z tym znakiem to polecam psychiatre i niech odda prawko bo to dowodzi ze nie powinien go miec
~przesieczanka 14-09-2013 15:48
Mieszkaniec Borowic, czyli jak zwykle T. Łus... robi dymy w mediach bo nie rozumie prostego znaku drogowego na drodze, którą ciągle jeździ po zbiór runa leśnego do swojego pseudolikieru. Który to już raz musimy czytać o problemach tego pana?
~do 09:49 14-09-2013 15:52
Za to ty nie popisałeś się inteligencją, bo nawet na zdjęciach widać wyraźnie, czego dotyczy znak. Nie rozumiem, po co Jelonka publikuje takie bzdury?
~ejjj 14-09-2013 18:02
znak musi mieć okreslone przepisami wymiary, ten wyglada na jakąś prywate
~ejjj 14-09-2013 18:04
,moze to tylko pomalowana biała blacha z czerwonym kółkiem :):):)
~ 14-09-2013 20:10
Nie wolno umieszczac znakow w ten sposob jest na to paragraf. A co jesli na posesji w maciejowej ktos ustawi znak B1 wstrzyma ruch na drodze ?
~kassss 14-09-2013 21:08
Ten znak nie ma znaczenia, aby znak byl znakiem musi spelniac odpowiednie normy i miec certyfikat. Namalowac to sobie mozna co sie chce ale to nigdy nie bedzie znak.
~Kierowca 14-09-2013 21:39
LOL, odezwali się znaffcy zakazów, którzy nigdy nie widzieli tego znaku. Pojedźcie, zobaczcie, a potem piszcie. Znak jest normalny, taki jak wszędzie się stosuje. Jeśli tacy analfabeci drogowi mieszkają w Jeleniej to trudno się dziwić, że jest tyle wypadków.
rymcycymcy 14-09-2013 23:02
Wiedziałem, że na forum jelonkowym się nie skończy ! >>> ...http://w78.wrzuta.pl/obraz/006r4klJfAC/znak

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group