Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11994
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezydent spotka się z radnymi

Piątek, 5 stycznia 2018, 14:44
Aktualizacja: 22:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Prezydent spotka się z radnymi
Fot. Przemek Kaczałko
Przedstawiciele większości w Radzie Miejskiej uspokajają, że nie ma zagrożenia, aby budżet Jeleniej Góry na rok 2018 nie został uchwalony. Po wypracowaniu swoich propozycji zmian w projekcie, zaapelowali o spotkanie z prezydentem miasta i jak udało nam się ustalić, dojdzie do niego w poniedziałek (8.01).

Podobne problemy, co Jelenia Góra - ma Legnica. Prezydent Tadeusz Krzakowski spotkał się niedawno z radnymi (PO i PiS), którzy sprzeciwili się uchwaleniu zaproponowanego budżetu, z tą różnicą, że tam to radni PO zarzucają prezydentowi kolejne zadłużanie miasta. W naszym mieście radni związani z PO popierają projekt budżetu, który przewiduje zwiększenie zadłużenia do 182 milionów złotych.

Na wczorajszej konferencji prasowej radni Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego oraz Prawa i Sprawiedliwości poinformowali, że są gotowi na spotkanie z włodarzem miasta i wypracowali już warunki przyjęcia budżetu. Dzisiaj ustalono termin - Marcin Zawiła spotka się z grupą 12 radnych (podczas sesji budżetowej 11 głosowało przeciw, 1 wstrzymał się) w poniedziałek (8.01) o godz. 12:30. Po tym spotkaniu, prezydent spotka się również z tymi, którzy popierali dotychczasowy projekt.

- Pomysł z rezerwą jest dość ryzykowny, bowiem rezerwa wiąże się z wieloma problemami formalnymi i prawnymi, ale jestem otwarty - możemy rozmawiać - powiedział Marcin Zawiła odnosząc się do postulatu grupy radnych, aby zabezpieczyć w ten sposób brakujące 10 milionów na oświatę. O efektach spotkania poinformujemy na naszych łamach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group