Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 4758
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sobota, 4 lipca 2020, 8:12
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lipca 2020, 7:16
Autor: Przemek Kaczałko
Szklarska Poręba: Prezydent na Polanie Jakuszyckiej
Fot. Przemek Kaczałko
Andrzej Duda odwiedził Dolny Śląsk, aby spotkać się z wyborcami Zjednoczonej Prawicy. W piątek (3.07) pojawił się m.in. w Bolesławcu oraz w Szklarskiej Porębie, gdzie wizytował budowę Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej.

Budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu to koszt ok. 142 milionów złotych, z czego większość pochodzi ze środków województwa.

Mamy czym się pochwalić - to potężna inwestycja prowadzona przez samorząd wojewódzki. Pomysł rodził się w bólach i był już dawno projektowany przez Juliana Gozdowskiego, który zaszczepił ten pomysł we mnie, gdy zostałem marszałkiem. To jest też współpraca samorządu i rządu - obecnie mamy 30 milionów dotacji rządowej, a docelowo możemy dostać do 50 milionów złotych dofinansowania - powiedział Cezary Przybylski, marszałek województwa.
Inwestycja wygląda imponująco i będzie jeszcze lepiej, gdy zostanie zakończona i będą mogli z niej korzystać sportowcy - powiedziała Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu. - Myślę, że uda się zwiększyć dofinansowanie - dodała minister.

Po wizytacji na terenie budowy prezydent podczas briefingu prasowego mówił o swoich wrażeniach dot. DCS, a także przedstawił założenia programowe "Eko-Karty", która ma być częścią jego programu wyborczego.

Chcę, żebyśmy mieli obiekty z prawdziwego zdarzenia, które pozwalają na organizację światowych wydarzeń biegowych, biathlonowych, na poziomie, który jest wymagany do organizacji Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, czy Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Mamy nadzieję, że ta inwestycja zostanie zakończona jesienią 2021 roku - mówił Andrzej Duda, prezydent RP.

W kwestii programu ekologicznego prezydent mówił m.in. o czystym powietrzu, odnawialnych źródłach energii, efektywnym wykorzystywaniu zasobów wody, właściwej gospodarce odpadami, ochronie przyrody oraz o zwiększeniu nakładów na edukację ekologiczną.

Mamy nadzieję, że co najwyżej do 2035 roku połowa produkowanej energii elektrycznej będzie produkowane ze źródeł odnawialnych (fotowoltaika, gaz i inne źródła) - dodał A. Duda.

Podczas spotkania nie zabrakło przeciwników urzędującego prezydenta, którzy z transparentami wspierającymi Rafała Trzaskowskiego wywołali oburzenie części zwolenników Zjednoczonej Prawicy. Był też Marcin Bustowski, który stara się dotrzeć do władz państwa z informacjami o zagrożeniu dla zdrowia i życia z powodu obecności glifosatu w żywności.

Twoja reakcja na artykuł?

75
43%
Cieszy
16
9%
Hahaha
6
3%
Nudzi
2
1%
Smuci
15
9%
Złości
60
34%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (369)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group