Sobota, 4 kwietnia
Imieniny: Benedykta, Izydora, Wacława
Czytających: 2095
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Prezydent do młodzieży

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 13 marca 2020, 6:24
Aktualizacja: Sobota, 14 marca 2020, 8:41
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Prezydent Jeleniej Góry wystosował apel do uczniów, którzy z uwagi na zawieszenie zajęć dydaktycznych mają wolne od szkoły.
Od dziś – dni wolne od szkoły. Tyle, że przyczyna tej przerwy jest kiepska. Koronawirus może nie oszczędzić nikogo. Te dwa najbliższe tygodnie nie są więc okresem ferii „na luzie”. Pamiętajcie o tym, bo jesteście dla nas ważni. Dbajcie o siebie i dbajcie o nas. Uczmy się na błędach innych. Przykro o tym pisać, ale młodzież włoska potraktowała lekceważąco ostrzeżenia lekarzy i skutek jest taki, że bywają dni, kiedy na skutek jednej choroby umiera tam ponad 150 osób - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.
Jednym ze sposobów uniknięcia takich dramatów jest rezygnacja z przebywania w większych grupach. Lekarze, a my wraz z nimi, odradzają prywatki i zabawy – będzie na to czas później. Może teraz warto sięgnąć po książkę, albo wrócić do swojego hobby, na które jest miejsce w domu. Teraz jest dobry czas na kontakty drogą elektroniczną, na doskonalenie się, na mądry relaks - kontynuuje prezydent.
Wasze zdrowie jest nie tylko naszym zmartwieniem. Pomyślcie o tym, że lekceważenie rad medyków może sprawić, że przyniesiecie do domu chorobę, że Wasi rodzice, dziadkowie, czy rodzeństwo może stać się ofiarą lekkomyślności. Waszej lekkomyślności. Z najwyższą przykrością odwołujemy zaplanowane imprezy, przesuwamy zabawy, spektakle. To dla nas wszystkich czas próby. Jeśli jej podołamy – powrócimy w komplecie do rozrywek, prywatek, juwenaliów, itp. Potraktujcie – proszę – ten czas, jako ćwiczenie silnej woli, a wtedy szybko wrócimy do zwyczajnego, atrakcyjnego, beztroskiego życia - dodał J. Łużniak.

Twoja reakcja na artykuł?

2
25%
Cieszy
1
13%
Dziwi
2
25%
Nudzi
2
25%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Człowiek koń 13-03-2020 7:26
Próżniak, kiedy apel do emerytów!!?? Do jakich młodych ty apelujesz jak tu nie ma młodych ludzi!!?? To się coś pomieszało!! Kiedy apel do JSM!!?? To co czytam powinno być kierowane do żelaznego elektoratu PO czyli ludzi 60+. Wszyscy wiedza ze MŁODZI głosują na PiS!! Każdy młody słucha zaleceń rządu a nie takiego malutkiego człowieka jakim jest prezydent Jeleniej Góry. Czekam na APEL Senatora Mroza. Czekam na apel z KARR od Huberta Papaja!! To są osoby które tak na prawdę rozdają karty w tym mieście!!
~ 13-03-2020 7:50
do: ~Człowiek koń (7:26)
daruj sobie, i daj innym żyć
~K-a 13-03-2020 9:06
do: ~Człowiek koń (7:26)
No i odezwał się ktoś na poziomie ( bez obrazy) gimbusa
~gość 13-03-2020 20:47
do: ~Człowiek koń (7:26)
Panie Krzysztofie proszę się uspokoić i przedstawiać swoje poglądy pod swoim nazwiskiem jak do tej pory.
~Ja 13-03-2020 7:34
Niestety, może do 20 %ten apel dotrze i zrozumieją, że to poważna sprawa i należy pozostać w domach. Proszę o wystosowanie apelu do właścicieli Diskotek, Klubów by również na okres conajmniej miesiąca zamknęli lokale. Przecież w jednym miejscu może przebywać nawet do 250 osób. Pomieszczenia są klimatyzowane, ludzie spoceni, często pod wpływem alkoholu, ocierają się o siebie, wspólnie śpiewają itd. W takich warunkach nie ma mowy o zachowaniu ostrożności czy higieny..!! Panie Prezydencie, bądźmy konsekwentni i rozważni. Nie chodzi tu o sianie paniki czy strachu, ale o troskę i zdrowy rozsądek.
~efendi 13-03-2020 8:19
Beztrosko do swoich zajjęć i radośnie to wróci świta pana r-ezydenta. Gdzie jest Miś Fazi i Uszatek ? Co z przedsiębiorcami,którzy zarabiają na atrakcyjne i radisne życie towarzyszy z urzędu miasta ?
wodecky 13-03-2020 8:55
Beztrosko i radośnie to ta młodzież która powinna siedzieć w domu i się uczyć to potraktowała odwołanie zajęć jako ferie. Na byłym gimnazjum nr.4 zebrało ich się wczoraj z 20-stka i dawaj w grupie szarpać w gałę. Zapewne w galeryjkach też spędy towarzyskie. 3 raz B - bezmózgie, bezrefleksyjne, beztroskie życie polskich nastolatków. Na pierwszym miejscu JA bo mi przecież nic się nie stanie, młody jestem ...
~dj. .... 13-03-2020 13:23
Młodzieży nie zapominajcie o prezerwatywach!!!Nie chronią przez koroną ale przed kłopotami.
~ 13-03-2020 22:31
co to za człowiek OSIOŁ obraża konia,to jakiś naćpany PAJAC pisze żeby pisać .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group