Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 3100
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezydent do młodzieży

Piątek, 13 marca 2020, 6:24
Aktualizacja: Sobota, 14 marca 2020, 8:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Prezydent do młodzieży
Fot. Przemek Kaczałko
Prezydent Jeleniej Góry wystosował apel do uczniów, którzy z uwagi na zawieszenie zajęć dydaktycznych mają wolne od szkoły.
Od dziś – dni wolne od szkoły. Tyle, że przyczyna tej przerwy jest kiepska. Koronawirus może nie oszczędzić nikogo. Te dwa najbliższe tygodnie nie są więc okresem ferii „na luzie”. Pamiętajcie o tym, bo jesteście dla nas ważni. Dbajcie o siebie i dbajcie o nas. Uczmy się na błędach innych. Przykro o tym pisać, ale młodzież włoska potraktowała lekceważąco ostrzeżenia lekarzy i skutek jest taki, że bywają dni, kiedy na skutek jednej choroby umiera tam ponad 150 osób - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.
Jednym ze sposobów uniknięcia takich dramatów jest rezygnacja z przebywania w większych grupach. Lekarze, a my wraz z nimi, odradzają prywatki i zabawy – będzie na to czas później. Może teraz warto sięgnąć po książkę, albo wrócić do swojego hobby, na które jest miejsce w domu. Teraz jest dobry czas na kontakty drogą elektroniczną, na doskonalenie się, na mądry relaks - kontynuuje prezydent.
Wasze zdrowie jest nie tylko naszym zmartwieniem. Pomyślcie o tym, że lekceważenie rad medyków może sprawić, że przyniesiecie do domu chorobę, że Wasi rodzice, dziadkowie, czy rodzeństwo może stać się ofiarą lekkomyślności. Waszej lekkomyślności. Z najwyższą przykrością odwołujemy zaplanowane imprezy, przesuwamy zabawy, spektakle. To dla nas wszystkich czas próby. Jeśli jej podołamy – powrócimy w komplecie do rozrywek, prywatek, juwenaliów, itp. Potraktujcie – proszę – ten czas, jako ćwiczenie silnej woli, a wtedy szybko wrócimy do zwyczajnego, atrakcyjnego, beztroskiego życia - dodał J. Łużniak.

Twoja reakcja na artykuł?

2
29%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
29%
Nudzi
2
29%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group