Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6087
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezydenckie auto do wymiany?

Wtorek, 6 stycznia 2009, 16:12
Aktualizacja: 18:10
Autor: Mar
Jelenia Góra: Prezydenckie auto do wymiany?
Fot. TEJO
W projekcie tegorocznego budżetu znajduje się 100 tysięcy złotych na zakup nowego samochodu dla prezydentów. Podczas ostatniej sesji radny Krzysztof Mróz z PiS apelował o skreślenie tej pozycji argumentując – w czasach kryzysu nie jest to zakup najważniejszy, a autem można jeszcze pojeździć rok czy dwa.

Czy rzeczywiście można z niego zrezygnować? - Skoda suberb, którą prezydenci używają od sześciu lat, jest już mocno wyeksploatowana i coraz droższa w użyciu – wyjaśnia zastępca prezydenta Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak – w urzędzie mamy tylko jeden samochód służbowy i musi on być niezawodny. Niektóre urzędy wymieniają samochody co dwa lata i nikogo to nie dziwi.

Prezydenci Wałbrzycha czy Legnicy dysponują kilkoma pojazdami i tam sprawa niezawodności nie jest tak ważna. A nie może być sytuacji, że prezydent nie dojedzie na ważne spotkanie, bo się samochód popsuł. Druga sprawa, niby nie najważniejsza, ale znacząca dla prestiżu.- Mamy najstarszy samochód i na przykład przed urzędem marszałkowskim samochód z Jeleniej Góry wygląda nie najlepiej nawet przy pojazdach z dużo mniejszych miejscowości - mówi Łużniak.

A co do Krzysztofa Mroza, to może nam odpowie, kiedy ze służbowego samochodu przysługującego premierowi i z ochrony zrezygnuje w ramach walki z kryzysem prezes PiS Jarosław Kaczyński? Czyżby PiS-u oszczędności nie dotyczyły, a przecież ten samochód i ochrona kosztuje dużo więcej niż nowe auto w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (63) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group