Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3148
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARKONOSZE: Prezydenci na szczycie Śnieżki

Wtorek, 10 sierpnia 2010, 7:49
Aktualizacja: 9:22
Autor: TEJO
Dziś dzień Świętego Wawrzyńca, patrona przewodników, ratowników i turystów. W kaplicy pod jego wezwaniem na Śnieżce odbędzie się tradycyjne nabożeństwo w intencji wszystkich związanych z górami. Gośćmi będą prezydenci Czech i Polski.

Jak podała Polska Agencja Prasowa, prezydent RP Bronisław Komorowski wjedzie wyciągiem na Kopę, a na szczyt Śnieżki dojdzie piechotą. Towarzyszyć ma mu Grzegorz Schetyna, marszałek Sejmu RP. Prezydent Czech Vaclav Klaus – jak można się spodziewać – najwyższą górę Karkonoszy zdobędzie pieszo. Będzie to pierwsze oficjalne spotkanie obu prezydentów po zaprzysiężeniu Komorowskiego, które miało miejsce w miniony piątek. Agencje podkreślają, że prezydent Czech uważał się za przyjaciela tragicznie zmarłego Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.

Nabożeństwo odprawią polscy i czescy hierarchowie z bp Stefanem Cichym, ordynariuszem diecezji legnickiej oraz bp Dominik Duka (Hradec Kralove). Swoją obecność zapowiedział też Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry. Jak dojdzie na Śnieżkę? – Znajdę jakiś godny sposób – powiedział szef Jeleniej Góry. Przy kaplicy św. Wawrzyńca może zgromadzić się kilkaset osób – pielgrzymów i turystów.

Szczegóły pobytu prezydenta Komorowskiego w Jeleniogórskiem nie są znane. Z kuluarowych informacji wynikało, że głowa państwa polskiego odwiedzi nieoficjalnie „kilka atrakcji turystycznych”. Jednak te wieści nie potwierdziły się. Po obchodach dnia św. Wawrzyńca Bronisław Komorowski wraz z Grzegorzem Schetyną udadzą się do Bogatyni i Zgorzelca, które najbardziej ucierpiały podczas weekendowej powodzi.

Relacja z pobytu szefa państwa na Śnieżce – w popołudniowych doniesieniach Jelonki.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
99
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
21%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group